1. HABERLER

  2. SİİRT

  3. SİİRT

  4. 15 Temmuz İslam ve Kur’an düşmanlarına en güzel cevabın verilmesine vesile olmuştur
15 Temmuz İslam ve Kur’an düşmanlarına en güzel cevabın verilmesine vesile olmuştur

15 Temmuz İslam ve Kur’an düşmanlarına en güzel cevabın verilmesine vesile olmuştur

​ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye’nin bütün camilerinde okutulan hutbelerde 15 Temmuz darbe girişimini konu alan hutbe okutuldu.

A+A-

Emperyalist ABD destekli gerçekleşen FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye’nin bütün camilerinde okutulan hutbelerde  FETÖ’nün 15 Temmuz'da yaptığı bozgunculuğa değinildi.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde ümmetin tek yürek olduğunu söyleyen Siirt Çarşı Camii İmam-Hatibi Nevzat Erdabakoğlu, "15 Temmuz gecesi sabahlara kadar cami minarelerinde okuttuğumuz salalar, tekbirler, tesbihat ve yakarışlar dünyanın dört bir tarafından aziz milletimize, Müslüman milletimizin selameti için el açıp yüce Mevla’ya yalvaran mümin kardeşlerimizin makbul duasıyla birleşti. Bu dualar bizleri tek yürek, tek vücut halinde birleştirerek İslam ve Kur’an düşmanlarına en güzel cevabın verilmesine vesile olmuştur. Yüce Mevla’mız ayeti kerimede şöyle buyuruyor. 'Onlara yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiğinde biz ancak ıslah edicileriz derler. Şunu iyi bilmelidirler ki, Onlar bozguncuların ta kendileridirler lakin anlamazlar.' 15 Temmuz gecesi maruz kaldığımız işgal girişimi din kisvesine bürünmüştür. Zira görünürde din kisvesi altına bürünen ama terör örgütlerine hizmet veren FETÖ terör örgütü imanımızın ahlaki hassasiyetini, Peygamber sevgimizi alet ederek zekât ve sadakalarımızı, kurbanlarımızı ve yüce Mevla’mızın emriyle yapmış olduğumuz hayır ve hasenatımızı, dini değer duygularımızı istismar ederek Müslüman milletimizi kandırmaya çalışmışlardır." dedi.

“Şunu hepimiz iyi bilmeliyiz ki hiç kimse İslam’a ve Kur’an’a aykırı bir emir veremez”

FETÖ gibi örgütlere karşı uyanık olmak gerektiği belirten Erdabakoğlu, “Hepimizin rehberi ve tek önderi olan Hazreti Muhammed Mustafa sallalahu aleyhi vesellem olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız." dedi.

Erdabakoğlu, “Rüyalarla, gizemlerle, sinsi planlarla bu dine aykırı sözler söyleyerek İslam’ı uyguladığını iddia edenlere asla itibar etmeyeceğiz. Bu kişilerin asla muvaffak olmayacağını hepimiz çok iyi bilmeliyiz. Zira er veya geç hak kazanacak ve batıl yok olmaya mahkûm olacaktır. Hepimiz dünya hayatını sürdürürken İslam’a ve Kur’an’a göre bir hayat yaşamalı, Hazreti Resulullah’ın hayatını örnek ve rehber edinmeliyiz. Şunu hepimiz iyi bilmeliyiz ki hiç kimse İslam’a ve Kur’an’a aykırı bir emir veremez. Eğer her hangi biri bize İslam’a ve Kur’an’a aykırı bir şey söylüyor ve yapınız diyorsa bilelim ki o kişi delalet ve gaflet içindedir. Bunun içindir ki değerli kardeşlerim dünya ve ahiret saadetini kazanabilmenin yolu gerçek manada Hazreti Kur’an'ı takipten geçer. Hazreti Resulullah’ın sünneti seniyesini takip etmekten geçer.” şeklinde konuştu.

İLKHA

Bu haber toplam 356 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.