1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Camiler, çocuklar ve kerhaneciler
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Camiler, çocuklar ve kerhaneciler

A+A-

Hayatımızda büyük bir yeri olan cami ve çocuk gibi iki güzel değerimizin yanına o iğrenç kelimeyi getirdiğimden dolayı bağışlamanızı istiyorum.

Hem ayrıca bu iki değerimizin bir birleriyle buluşması güzelin de güzeli öyle değil mi? Çocuklar ve camiler ne müthiş bir fotoğraf.

Cami ve çocuklara şahit olan bir Müslüman için bu gerçekten bir mutluluk tablosudur.

Fakat bu herkes için böyle değildir. Bir takım insanlar vardır ki, camilerde çocukları görmek istemezler. Hatta kendileri namaz kıldıkları, caminin cemaati oldukları halde çocukların gelmesini istemezler. Gözleri hep çocukların üzerindedir, en ufak bir hareketlerinde kovarlar, bağırır çağırırlar, azarlarlar.

Bunlar sevimsiz ihtiyarlardır, özellikle çocuklar tarafından istenmeyen, hem de artık ömür boyu istenmeyen kişilerdir.

Nice insana “Niye namaz kılmıyorsun, niçin camiye gelmiyorsun?”diye sorduğumda birçoğundan şuna benzer cevaplar almışımdır:

-Hocam, aslında ben ta çocukken camiye gelirdim, namaz kılmaya başlamıştım. Fakat bazı yaşlılar bizi camiden kovdular, namazda güldünüz, yanlış kıldınız diye bizi dövdüler. O günden bu yana bir daha gitmedim...

Sanki zannedersiniz ki bunlar yabancı, İslam düşmanı bir ülkenin ülkemizdeki paralı casuslarıdır, görevlileridir, çocukları camiden ve İslam'dan soğutmakla görevlidirler.

Bu tip insanlarla çok mücadele etmişimdir. Zannedersem sizin de yabancınız değildir bunlar.

Şimdi bir de buna “kerhaneci” eklendi. Çocukların toplu ve programlı bir şekilde camilere gitmesine tahammül edemeyen, haşa o günahsız, pırıl pırıl yavruların camileri kerhaneye çevirdiğini köpürmüş öfkesiyle dile getiren bir kerhaneci.

Daha önce de Kutlu Doğum etkinliklerine saldıran güruh. Aslında Peygamber sevgisinin meydanlara yansımasından, Peygamber sevdasının okullara, gençlere, çocuklara, kısaca hayatın tam da içine girmesine tahammül edemeyen bir güruh.

Diyanetin bu anlamdaki gerek Kutlu Doğum etkinliklerine ve çocukları camiye kazandırma gayretine tahammül edemeyen bu tayfa utanmadan bunun bir “FETÖ projesi” olduğunu iddia ediyor. O FETÖ ki, onun emniyet ve yargısı kumpas kurduğu camiaları kutlu doğum etkinliği yapmakla suçluyordu.

Bu kerhanecilerin FETÖ karşıtlığı da büyük bir sahtekârlıktır. Amerikancı olmak bakımından inanınız ki, FETÖ bunların eline su dökemez. Şu anda bu tayfa Türkiye'de resmen Amerika'nın sesidir, tv kanalları bu isimle program yapmaktadır. Amerika'ya yan bakan herkes bu tayfanın bir numaralı düşmanıdır.

Seyyid Kutup, Mevdudi, Hasan el Benna ve Amerika'ya baş kaldıran bütün İslam âlimleri bu Amerikancı kerhanecilerin yıllar yılı hedefindedirler.

Müslümanların alın terlerini ihlas istismarıyla aşüftelere aktaran, artistlere, şarkıcılara yediren bu kerhanecilere karşı Müslümanlar artık tavırlarını koymalıdırlar.

Bu yazı toplam 455 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.