1. YAZARLAR

  2. Sadık YILDIZ

  3. HÜDA PAR'a göre siyonizm sorununu çözmenin yolu
Sadık YILDIZ

Sadık YILDIZ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

HÜDA PAR'a göre siyonizm sorununu çözmenin yolu

A+A-

Ümmeti derinden sarsan, yaralayan, büyük zararlar veren ve mutlaka çözülmesi gereken bir sorun var. Siyonizm sorunu... Öncelikle bu sorunun adını doğru koymak lazım. Sorunu doğru anlamaz ve anlamlandıramazsan soruna sağlıklı ve kalıcı çözümler de üretemezsin. Çözümlerin ya geçici pansuman yerine geçer ya da dağlanması gereken yarayı daha da kanatır, hatta kangren yapar.

Sorunu kendince çözmek, kanayan yarayı kapatmak isteyen bir çok yönetim, liderlik ve güç, sorunu yanlış anladığı ve algıladığı için soruna çözüm getirici herhangi bir reçete sunamamıştır. Bunlar soruna Filistin sorunu adını vermişlerdir. Halbuki sorun Filistin sorunu değildir. Siyonizm sorunudur, israil sorunudur.  Çünkü soruna kaynaklık eden, sorunun varlık sebebi Filistin ve Filistin halkı değil, siyonist israil çetesidir.

Hür Dava Partisi bu sorunu doğru anlayan, algılayan, ismini doğru koyan eder partilerden, hareketlerden biridir. Sorunu doğru anladığı ve ismini de doğru koyduğu için çözüm önerileri, sunduğu reçeteler daha gerçekçi, daha makul görünmektedir.

HÜDA PAR mensubu siyasilerle birebir yaptığım sohbetlerde ben HÜDA PAR'ın siyonizm konusundaki sorunun çözümü için öne sürdüğü argümanları sevgili okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

HÜDA PAR'a göre ortada olan sorun bir siyonizm sorunudur, siyonizmin terörist saldırılar sonucunda Müslümanlara ait bir coğrafyada, hem de kutsal bir coğrafyada gayri meşru bir yönetim kurmasıdır. Dönemin emperyalist devletlerinden İngiltere'nin desteğini ve silah gücünü arkasına alarak Filistinli Müslüman halkı katliam ve insanlık dışı zorbalıklarla topraklarından sürgün eden, onları tehcire zorlayan siyonist çetelerin bu mübarek toprakları işgal etmesidir.

HÜDA PAR'a göre sadece Müslümanların, İslam ümmetinin değil vicdan sahibi, adalete inanan her özgür insanın da soruna böyle bakması lazım. Sorunun kendisinin bizzat siyonist israil çetesi olduğuna göre, sorunu çözmek için bu çetenin ya işgal ettiği topraklardan kovulması ya da imha edilmesi, yok edilmesi gerekir.

HÜDA PAR, bu gerçekliğe göre bir dilin kullanılması, bir söylemin geliştirilmesi, bir tavrın ortaya konulmasını istiyor. israil'i bir devlet olarak tanıyan, böyle bir söylem kullanan, israilli terörist çetelere güvenlik güçleri diyen bir anlayışın bu sorunu çözmesinin mümkün olmadığını düşünüyor. HÜDA PAR'a göre tüm İslam ülkeleri, Müslüman liderler kendi haklarının gerçek temsilcileri olmalı. israil çetesini devlet olarak görmekten vazgeçmeli. israilli teröristlerle her türlü siyasi, ekonomik, askeri ilişkiyi sona erdirmeli, ülkelerindeki israil elçilik ve diğer temsilciliklerini kapatmalı, israil ile resmi ilişki sayılabilecek her şeyi sonlandırmalı.

HÜDA PAR, içinde Türkiye'nin de olduğu bazı Müslüman ülke yönetimlerinin Filistin ve Kudüs'ün kurtuluşu için yaptığı girişimleri memnuniyetle karşılıyor. Bu yöndeki çabaları takdir ediyor. Ama bu girişim ve çabaları yetersiz görüyor. Köklü çözüme hizmet etmek, israil işgalini sona erdirmek ve bu terörist çetenin şerrinden kurtulmak için daha ciddi, bedel ödemeyi gerektirecek politikaların üretilmesi gerektiğine inanıyor.

HÜDA PAR, Müslümanların mukaddes topraklarını, ilk kıblesini, Kudüs'ü Batının desteğiyle işgal eden, gözünü diğer verimli İslam topraklarına diken ve Müslümanların varlığı için hayati tehdit olan siyonist çeteye karşı tüm İslam ümmetinin, Müslüman devletlerin birlik olup savaşması gerektiğini söylüyor. Asırlar önce varlıkları tehdit altına giren Müslümanların İslam topraklarını istila eden Moğol ve Haçlılara karşı birlikte verdikleri kurtuluş savaşının aynısının Siyonist çeteye ve arkasındaki Amerika'ya karşı verilmesini ve bu şer güçlerin İslam topraklarından kovulmasını istiyor.

HÜDA PAR'a göre bu uğurda savaşan başta Hamas ve İslami Cihat gibi Filistinli direniş hareketleri olmak üzere siyonist çeteyle mücadele den tüm güç ve devletlere silah ve asker de dahil olmak üzere her türlü desteğin verilmesi gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.