1. YAZARLAR

  2. Abdullah ASLAN

  3. İki cihan da sizinle güzel olacaktır!
Abdullah ASLAN

Abdullah ASLAN

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

İki cihan da sizinle güzel olacaktır!

A+A-

Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Kur'an Nesli Platformu'nun Namaz etkinliği Türkiye'ye hatta dünyaya yeni bir tebliğ ve eğitim-öğretim yolunu göstermiştir.

Namazın sevdirilerek kıldırılması gerektiğini büyüklerimizden hep duyduk, ancak bunu nasıl bir metotla, izleyecek-görecek tüm çocuklara-gençlere sevdirebileceğimizi Batman ve diğer şehirlerdeki uygulamayla daha iyi öğrenmiş olduk.

Gençliğin uyuşturucu ve diğer ahlaki düşüklüklerin içerisinde debelendiği bir hengâmede çocuk yaştaki gençlerin sokaklardaki “Allah”; “Kur'an”; “Namaz” diye haykırışları büyük ümit bahşeyledi.

İnanın Batman'daki o görüntüleri Rehber TV'den canlı izlerken sevinç gözyaşlarını siledurarak hamd eylemiş, emeği geçenlere nasıl bir teşekkür edilmesi gerektiğini kestiremedim. Çünkü yaptıkları iş büyüktü, mukaddesti, değerliydi.

Bunlar çağın gerekliliklerine uygun açılan hayır çığırlarıdır. Devasa Siyer(Kutlu Doğum) Programları, ardından özellikle bayanların ve hanımefendilerin icazet törenleri ve şimdi de 30 il yüzlerce ilçede başlatılan ‘Namazı sevdirme yöntemi, çabası, gayreti, emeği geçen bütün halkadaki bireylere hayır deryası olarak yansıyacaktır.

Bilerek veya bilmeyerek sürdürülen fitne-fesat furyasını bertaraf etme adına arkadaşların işi kökünden çözmeye çalışıyor olmaları büyük bir başarı olsa gerek. Çünkü o namaz, bireyleri bütün fuhşiyat ve münkerat(kötülük)lardan alıkoyacak –adeta- paratoner görevini görecek ve temiz bir toplumun peyda olmasına vesile olacaktır.

Nasıl ki, kitlesel Siyer(Kutlu Doğum) Programlarına, toplu icazet törenlerine dil uzatma cüretinde bulunanlar olduysa, bu kutlu çalışmanın da birilerin uykularını kaçıracağı muhakkaktır. Onun için zırvalamaları gayet normaldir.

Gençliği namazla, ahlakla, kısacası İslamî değerlerle buluşturdukça birileri kuduruyor, uykuları kaçıyor. Kur'an Nesli Platformu Başkanı Beşir Şimşek Hoca'nın belirttiği gibi,  bütün bu ahlaki, manevi sorunlar ve musibetlerin son bulmasının yolu, tüm Müslümanların gerçek anlamda Allah'a kul olmasından geçiyor. Onlar da İslam ümmeti için bunu istemediklerine göre, buna giden bütün yollara mayın döşemek için uğraşıp dururlar.

Neyse ki onların bu ciyaklamaları kervanı yolundan edemiyor. Toplumun istikbali olan bu gençlerin hayalleri İslam'dır, Kur'an'dır, Peygamberdir.

Hele genç yaşlardaki o kızlarımızın, bacılarımızın, Allah'ın ayetini hatırlatan cilbaplarının, ekzibistyonist(teşhirci) taifenin karanlık zihinlerinde nasıl bir rahatsızlık oluşturduğunu, yaptıkları gerici yayınları takip ettikçe insan anlayabiliyor.

Dindar nesil, huzurlu ortam, şiddetsiz günler ve ayık bir toplum isteyen herkesin, camianın, toplumun ıslahı için attığı bu esaslı adımları desteklemesi, İslam'ın hayatın dışına çıkarılma çabaları olduğu gibi onu yaşatmak isteyenlerin mahallelerin kenar sokaklarına itilmeleri değil, şehir merkezlerinin içine alınmaları suretiyle yol verilmesi gerekmektedir. Çünkü bize, ‘HAYAT NAMAZ İLE GÜZEL OLACAKTIR' diye nida edenlere bizim de; ‘BUYRUN, İKİ CİHAN DA ANCAK SİZİNLE GÜZEL OLACAKTIR!' şeklinde karşılık vererek davranmamız, onların üzerimizde tahakkuk etmiş bir hakları olsa gerek artık.

Selam ve dua ile… 

Bu yazı toplam 157 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.