1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Kardeşlerimizi FETÖ'cülerin koğuşuna koyun
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Kardeşlerimizi FETÖ'cülerin koğuşuna koyun

A+A-

Öfkemizden ne yapacağımızı ne diyeceğimizi şaşırmış durumdayız. İslam davasının herkes tarafından sevilen simaları Bahaddin Temel, Said Şahin ve Rehber TV genel yayın yönetmeni Fikret Gültekin kardeşlerimiz altışar yıl üçer ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Tam bir komedi mi diyelim, rezalet mi diyelim, vahşet mi diyelim bilemiyorum.

Gençlik yıllarının önemli bir bölümünü daha önce İslam davası uğruna iftira ve kumpaslarla zaten zindanlarda geçirmiş olan bu kardeşlerimize reva görülen bu son oyuna İslami camianın artık tahammül göstermeyeceği kanaatindeyiz.

FETÖ'nün diğer İslami camialara özellikle Peygamber Sevdalılarına karşı bu kadar kin ve düşmanlıkla dolu olduğunu gerçekten bilmiyorduk, tahmin de edemiyorduk. Bu konuda herkes gibi biz de yanılmıştık. Şimdi şimdi anlıyoruz. Bu sahada kendilerinden başkasını görmek istemiyorlardı. Daha nice İslami cemaatlere, değerli şahsiyetlere kurdukları tuzaklar yeni yeni ortaya çıkmaktadır.

Doksanlı yıllardan itibaren emniyette işkence gören kardeşlerin büyük bir kısmı kendilerine işkence yapanların hep abdestli namazlı kişiler olduğunu söylüyorlardı. Şu son dönemde ortaya çıktı ki mesele sadece işkence değil birçok Müslümanın katili de bu vicdansızlarmış.

Kardeşlerimizin cezalandırıldığı bu dosyada biz de vardık. 2011 Ocak ayında bir kumpasla içeri alınmıştık. İstanbul emniyetinde üç gün gece saat 02.30'a kadar Fethullah Gülen hakkında ne düşündüğümüz sorulmuştu.

Sonunda sekizimiz bırakılmış bu kardeşlerimiz tutuklanıp Edirne cezaevine gönderilmişti. Şu anda bu kumpası kuran emniyet yetkilileri de, cezayı veren yargı mensupları da FETÖ mensubu olmaktan içeri alınmış durumdalar. Yani yaptıklarının iftira ve kumpas olduğu ortaya çıkmış durumda.

Peki, şimdi bu neyin nesidir? Yargı FETÖ'den temizlenmemiş mi? Eğer temizlenmemişse iktidar için bu hiç iyi bir şey değildir.

Yok, eğer FETÖ'den temizlenmişse o halde çöpe gitmiş bu kumpastan tekrar ceza çıkaranlar kimlerdir? Yargıya çöreklenen bu yeni İslam düşmanları kimlerdir? Müslümanlar olarak bunu bilmek istiyoruz. İktidar bunun altından kolay kolay kalkamayacaktır. Çünkü bu son cezaları Müslüman kamuoyu asla kabullenmeyecektir.

Sevgili Said Şahin'in de dediği gibi oldu olacak Fetöcülerin, hatta bizzat bu kumpası kuran emniyet ve yargıçların koğuşlarına koyun kardeşlerimizi. Herkes için bir ibret olur, nice hakikatler belki bu şekilde ortaya çıkar.

Şimdi bütün gözler iktidarın üzerindedir. Referandumda evet diyen, on beş Temmuz'da herkesten önce meydanlara inen, daha da önemlisi yeter ki Kur'an susmasın diye önemli bedeller ödeyen bu camiaya reva görülen nedir?

Bu yazı toplam 185 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.