1. YAZARLAR

  2. M. Şerif DURMAZ

  3. Kutlu mesajı topluma ulaştırmak
M. Şerif DURMAZ

M. Şerif DURMAZ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Kutlu mesajı topluma ulaştırmak

A+A-

Ahlaksızlığın çoğaldığı, yozlaşmanın arttığı bu çağda Hazreti Peygamber (sav)'i anlama ve sünnetini yaşamaya ne kadar da muhtacız. O'nun, karanlıkları aydınlatan öğretilerine hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var bu dönemde.

O'nu anlayanlar, sünnetini yaşayanlar sahil-i selamete doğru yol almışlardır. O'nun yolundan yürüyenler, dünya ve ahiret hayatlarında huzura ve saadete erişmişlerdir.

O'nun asırlar önce dikkat çektiği, hayat bahşeden kutlu mesajlarını kavrayanlar ve bunu hayatlarında tatbik edenler, karşılaştıkları tüm badire ve engelleri rahatlıkla aşmışlardır.

O'nu rehber edinenler, O'ndan başka önder tanımayanlar, mübarek yolunun yolcusu olanlar yeryüzünde barış ve kardeşliği inşa etmenin çaba ve gayretinde olmuşlardır.

O'nun her hal ve davranışını kendi hayatlarında tatbik edenler, toplumun her dönemde en fazla ihtiyaç duyduğu gerçek adaleti tesis etmenin mücadelesini vermişlerdir.

Her çağda olduğu gibi yaşadığımız bu çağda da yolunu kaybedenlere rehber olan, iyiliği emredip kötülükten sakındıran ve Resul-i Zişan efendimizin tanınması ve sünnetinin yaşanması için faaliyet yürüten topluluklar vardır.

Bu topluluklardan biri de, yıllardan bu yana Hazreti Peygamberin sosyal ve toplumsal hayata getirdiği saadet düsturlarını insanlar arasında tesis etmeye çalışan ve bunun için de çeşitli faaliyetlere öncülük eden Peygamber Sevdalıları'dır.

Peygamber Sevdalıları, yıllardır sevgili Peygamberimizin insanlığa yön veren ve yol gösteren evrensel mesajının anlaşılmasının ve topluma aktarılmasının bayraktarlığını yapmaktadır.

Peygamber efendimizin cihanşümul mesajı idrak edilmeden, insanlığın küfür bataklığından kurtulması ve huzura ulaşması düşünülemez.

İnsanlık bataklıktan kurtulmak, huzura ulaşmak ve sahil-i selamete erişmek istiyorsa, hidayet güneşi efendimizin tüm çağlara hitap eden kutlu mesajını doğru bir şekilde anlaması gerekmektedir.

Eğer insanlık kutlu mesajdan haberdar olup gereğini hakkıyla yerine getirirse inanıyoruz ki bugün toplumumuzda yaşanılan birçok sorun ve sıkıntı kendiliğinden çözülür ve insanlık âlemi huzur bulur.

Peygamber sevdasına ve Peygamberin aziz davasına gönül veren hassasiyet sahibi biz Müslümanların bu mülahazalarla hayatı idame ettirmeleri gerekmektedir.

İlahî mesajların anlaşılması ve topluma ulaştırılması için dünyevî karşılık beklemeden çalışan Peygamber Sevdalıları'na yardımcı olmak, bizlerin yerine getirmesi gereken bir sorumluluktur. İnanıyoruz ki duyarlı bütün Müslümanların bu konuda söyleyecekleri ve yapacakları vardır.

O halde vakit geçirmeden yapılacaklarla ilgili projeler geliştirmek gerekir. Zira gün adım atma günüdür, gün harekete geçme ve Muhammedî mesajı topluma ulaştırma günüdür. Haydi ey Müslümanlar, haydi ey kutlu yolun yolcuları davetçiler, haydi ey Peygamberin davasına sadık yarenler!

Var mısınız, Muhammedî sevdalılar ile birlikte yol almaya. Var mısınız kutlu Nebi'nin hayat bahşeden ilke ve prensiplerinden herkesin haberdar olması için canı gönülden mücadele etmeye. Var mısınız insanlığın serdarı efendimizin kutlu mesajını topluma ulaştırmaya; ev ev, köy köy gezip ilahî daveti insanlarımızla buluşturmaya.

İnsanlarımızın Resul-i Ekrem efendimizi tanıması ve bu vesileyle Rablerine yönelip tövbe etmeleri bizleri Rabbimize yakınlaştıracak ve rıza-i ilahiye ulaştıracaktır. Ki zaten rıza-i ilahiye ulaşmak, en büyük hedefimizdir biz Müslümanların. O halde hedefe varmak için haydi harekete geçmeye, tüm imkânlarımızla sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye.

Rabbimiz bu yolda yar ve yardımcımız olsun.

Bu yazı toplam 128 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.