24 Ağustos 2016 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarsusta gerginlik
31 Ağustos 2013 Cumartesi 18:36

Tarsus'ta gerginlik

Mersin'in Tarsus ilçesinde "Suriye'ye Müdahaleye Hayır" basın açıklaması yapan sol gruplar, TKP'lilerin alanda gazete satışı yapması nedeniyle polisin ceza yazmak istemesine karşı çıktı ve kısa süreli arbede yaşandı.

MERSİN -Tarsus'ta araç trafiğine kapalı olan Yarenlik Alanında Emek Partisi, ÖDP, Halkevleri, SDP, TKP ve TKP1920 tarafından organize edilen "Suriye'ye Müdahaleye Hayır" konulu basın açıklamasının ardından, polisin alanda sol fraksiyonlara ait bir gazetenin satışını yapmak isteyen TKP üyelerine ceza yazmak istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.

 

Halk Eğitim Merkezi önünde toplanıp yarenlik alanına doğru yürüyüşe geçen grup basın açıklamasında, ABD emperyalizminin Ortadoğu'ya yönelik saldırgan politikasını ve Ak Parti iktidarının Suriye'ye müdahale konusundaki tavrını kınadı!

 

Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından Yarenlik Alanı'nda izinsiz olarak gazete satışını yapan TKP üyelerine polis çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle Çevre ve Kabahatler Kanununa muhalefetten ceza kesmek istedi.

 

Ceza yazılmak istenmesine tepki gösteren grubu dağıtmak isteyen polis biber gazı ile müdahale etti. Polisin biber gazlı müdahalesine karşı "Savaşa hayır barış hemen şimdi!" sloganıyla karşılık veren grup alandan ayrılmayarak, polisin tavrını sloganlarla protesto etti.

 

Öte yandan kullanılan biber gazından grupta bulunan bir genç olumsuz şekilde etkilendi ve hastaneye kaldırıldı. (A. Hakim Kurt-İLKHA)

 

Bu haber toplam 394 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
TAZİYE MESAJLARI
MEDYA KRİTİK
MEDYADAN ALINTI
BİYOGRAFİ