1. HABERLER

  2. HATAY

  3. İSKENDERUN

  4. HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir
HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir

HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir

​ABD ve israil şer ittifakının işgal planı, HÜDA PAR ilçe teşkilatı tarafından İskenderun Boyacılar Parkı'nda düzenlenen basın açıklamasıyla telin edildi.

A+A-

Hatay'ın İskenderun İlçe Başkanlığı tarafından, İskenderun Boyacılar Parkı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasıyla büyük şeytan ABD ve israil çetesinin şer kararı protesto edildi.

Yapılan basın açıklaması, İskenderun İl Başkan Yardımcısı Ömer Cengiz Özkan tarafından okundu.

Yapılan basın açıklamasında Cengiz, sözde yüzyılın anlaşmasını kabul eden herkesi, Filistin'in düşmanı ve Kudüs'ün satıcısı olarak tanımladıklarını belirtti.

Müslümanların vahdetiyle bu kirli planın çöpe atılacağını ifade eden Cengiz, "Bu coğrafya, insanlıktan nasipsiz her devlete haddini bildirecek kadar cesur inanmışların coğrafyasıdır." dedi.

"İşgalin meşrulaştırılması noktasında kirli bir iş birliğidir"

Emperyalistlerin kirli planlarına dikkat çeken Özkan, "ABD Başkanı Trump, işgalci siyonistlerin güvenliğini merkeze alan, Filistinlileri ebediyen yurtlarından sürmeyi hedefleyen, 'Yüzyılın Anlaşması' adını verdiği planını açıkladı. Emperyalizmin genel karakteri olan işgal ve sömürü için uluslararası hukuku hiçe sayma alışkanlığı, bu açıklamayla bir kere daha deklare edilmiş oldu. Özellikle Kudüs'ün statüsü konusunda tamamen sapkın bir inançtan hareketle oluşturulan iddianın ve teröre dayanan eylemin meşrulaştırılması, siyonist çetesinin yine körü körüne ABD tarafından desteklenmesi, terörün yaygınlaştırılması ve işgalin meşrulaştırılması noktasında kirli bir iş birliğidir." şeklinde konuştu.

"Bu plan da anlaşma da soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir"

Yüzyılın Anlaşması adı verilen planın makyajlı bir savaş çağrısı olduğunu vurgulayan Özkan, "Dolayısıyla bu bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır. 'Yüzyılın Anlaşması' denilen plan, Kudüs'ün bütünüyle işgal edilmesi, Filistinlilerin vatanlarından çıkarılması ve yıllardır süren işgalin meşrulaştırılması çabasından ibarettir. Kısaca, plan da anlaşma da soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir. İşgalci siyonistler ve onların hamisi emperyalist ABD, yetmiş yılı aşan kan ve zulüm devleti tasarımıyla başaramadıkları projelerini ve yok edilmiş Filistin hayalini, şimdi de bu yolla gerçekleştirmeyi denemektedir. Bu anlaşmayı kabul edenlerle beraber, konuşmaya ve değerlendirmeye değer gören herkesi, Filistin'in düşmanı, Filistinlilerin soykırımcısı ve Kudüs'ün satıcısı olarak tanımlarız." ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin Filistin'e el koymaya, siyonizme destek vermeye, ABD'ye refakat etmeye yeltenmemesini isteyen Özkan, "Bu coğrafya, insani değerleri herkese sunma noktasında cömert, insanlıktan nasipsiz her şahsa, her devlete ve her zihniyete haddini bildirecek kadar mert insanların ve cesur inanmışların coğrafyasıdır. Irak, Kuveyt, Yemen, Suriye, Afganistan ve daha birçok bölge; ülkesi, milleti ve toplumu ABD'nin ne işe yaradığını, siyonizmin hayallerinin gerçekleşmesi için neler yaptığını yaşayarak ve zulmün her çeşidini görerek bilmektedir. ABD şimdi, 'Bak elimde silah değil, kalem var.' şirinliğiyle yeni bir yol, yeni bir son aramaktadır. Biz bu yolun bölge için barış ve huzur, ABD ve işgal rejimi içinse önlenemez son olmasına tüm imkânlarımızla gayret edeceğiz." açıklamasında bulundu.

"Müslümanların vahdetiyle bu kirli plan çöpe atılacaktır"

Müslümanların vahdetiyle bu kirli planın çöpe atılacağını belirten Özkan, şunları söyledi:

Evangelist-siyonist iş birliğinde üretilen yüzyılın planı, yüzyılın rezaleti, yüzyılın dayatması, yüzyılın kurnazlığı, insanlığın onur ortaklığıyla, Müslüman kitlenin idrak ve şuur birlikteliğiyle yırtılıp çöpe atılacaktır. Bu planı yazanlar, yayanlar, bu plan üzerinden ABD ve siyonist işgalciye yanaşanlar da tarihin çöp sepetine atılanlar kervanına katılacaklardır. Bilinsin ki, Filistin ne işgal rejiminin hedeflediği kadar küçük, ne de ABD'nin düşündüğü kadar aciz bir devlettir ve bilinsin ki, intifada sadece Filistin'e ve Filistinlilere ait değil, bütün insanlığa ve yerküreye hâkim bir bilinçtir. Bu planın tek olumlu yanı; evangelizme, emperyalizme ve siyonizme karşı küresel intifada çağrısının karşılık bulmasını hem kolaylaştıracak hem hızlandıracak hem de katılanların sayısını artıracak olmasıdır.

"Müslümanlar emperyalistleri İslam topraklarından kovmaya hiç olmadığı kadar yakındır"

Müslümanların emperyalistleri İslam topraklarından kovmaya hiç olmadığı kadar yakın olduğunu vurgulayan Özkan, "Biz Hazreti Ömer'den, Selahaddin Eyyubi'den, Abdülhamit'ten miras kalan ilk kıbleyi koruma gururunu, İbrahimî yaşayışın merkez coğrafyasını bağımsız Filistin ve özgür Filistinliler ile birlikte devam ettirme onurunu yaşamakta ve mukaddes bir miras olarak gelecek nesillere aktarmakta kararlıyız. ABD ve işgal rejimi şunu bilsin ki; içinde bağımsız Filistin, özgür Kudüs ve işgal ettiği bütün topraklardan çekilmiş israil kavramlarının ve bunu sağlayacak kuralların olmadığı hiçbir sözleşme, anlaşma ve plan; imzamıza da rızamıza da sahip olamaz. Çok açık söylüyoruz, Ortadoğu'dan defolan ABD ve Filistin'de derdest olan işgal rejimi hedeflerine hiç olmadığı kadar yakın, bu hedefler noktasında birlik ve beraberlik oluşturmak açısından da daha önce hiç olmadığı kadar kararlıyız." şeklinde konuştu.

"Filistin de Kudüs de özgürleşecek ve ABD de işgal rejimi de Ortadoğu'dan defolup gidecek"

Özkan son olarak şunları kaydetti:

"Karanlık, şafağın sökmesiyle yok olacaktır. Zulüm hak güçlenince bitecektir. Müslümanlar, kardeş olduklarının farkına vardığında, birbirlerine yönelik çatışmacı dili bıraktığında ve namlularının yönünü değiştirdiğinde küfre karşı galip gelecektir. Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın işgalden kurtulmasını ve siyonist esaretin sonlanmasını istiyorsak, Müslümanlar olarak ilk hedefimiz vahdet olmalıdır. Kudüs bizim birleşmemizi beklemektedir.  Biz kendi aramızda birlik kuramazsak, bu zillet hali, yaşadığımız bu acılar katmerleşerek devam edecektir. Buradan, bir kez daha bütün dünyaya ilan ediyoruz ki, Aksa sadece Filistinlilerin değil, Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı ümmetin ortak değeridir. Filistin toprakları da satılık arsalar değil, Filistinlilerin vatanıdır. Yüzyıllık planlar ve hesaplarla hiç kimse bu gerçeği değiştiremeyecektir. Yaşasın bağımsız Filistin! Yaşasın Müslümanların onuru! Yaşasın insanlığın barış ve huzuru güzel Kudüs! Bu meydandan söz veriyoruz; Filistin de Kudüs de özgürleşecek ve ABD de işgal rejimi de Ortadoğu'dan defolup gidecektir."

İLKHA


HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir

HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir

HÜDA PAR İskenderun İlçe Başkanlığı: Bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.