1. HABERLER

  2. VAN

  3. Van'da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu
Van'da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

Van'da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

​Diyanet-Sen Van Şube Başkanlığı, 'edep dışı' açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Diyanet-Sen Van Şube Başkanlığı, tüm Türkiye'de olduğu gibi Van'da da Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik "edep dışı" açıklamaları nedeniyle Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basın açıklaması ve suç duyurusunda bulunmak üzere Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas ve Diyanet-Sen üyeleri adliye binasına gelerek suç duyurusunda bulundu.

Arvas, burada yaptığı açıklamada, yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıktığı belirtilen Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkilerin her geçen gün çığ gibi arttığını söyledi.

Arvas , "İslam'ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte Müslüman ahlaki sınırları zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır. Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar'a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyaneti hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanetin ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, israile hayranlığını tehditkâr bir üslupla dile getiren Adnan Oktar'ın israile gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanete göstermesini kendisinden bekliyoruz. İslam'a ve insanlığa hizmetkâr olan, yüce dinimizin hizmetkârları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam'a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam'ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır." şeklinde konuştu.

"Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş organize örgütlerdir"

Açıklamasının devamında Diyanetin değersizleştirmeye çalışıldığını vurgulayan Arvas, "İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını ört pas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Bu bir kalkışmadır. İslam'a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. İnsanları Kur'an ve Sünnet'ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve âlimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız." ifadelerini kullandı.

İnsanları Kur'an ve Sünnet'ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve âlimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkında olduğunu söyleyen Arvas, şunları ifade etti: "Hâkimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların israil ve FETÖ hayranlığı dâhil, arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin." (Yunus Tuğrul - İLKHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.