1. HABERLER

  2. BİNGÖL

  3. BİNGÖL

  4. “28 Şubat millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanettir”
“28 Şubat millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanettir”

“28 Şubat millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanettir”

28 Şubat darbesinin yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi Mücahit Çelik, 28 Şubat’ın millete ve değerlerine karşı yapılmış alçakça bir ihanet olduğunu söyledi.

A+A-

Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi Mücahit Çelik, 28 Şubat yıldönümü münasebetiyle bir basın açıklaması düzenledi.

28 Şubat sürecinde devletin ve milletin bütün kurum ve imkanlarının kullanılarak bir toplumsal mühendislik yapıldığını belirten Çelik, darbenin, bu yönüyle büyük bir toplumsal yara haline getirilen başörtüsü yasağına indirgenemeyecek bir süreç olduğunun altını çizdi.

Çelik, “28 Şubat, bu milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inançlarını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması çalışmalarına, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı; siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir.” dedi.

Bu darbenin, ordu ile beraber hareket eden apoletli medya, yargı, sivil toplum ve ekonomik çevrelerin birlikte gerçekleştirdiği bir darbe olduğunu ifade eden Çelik, şunları söyledi:

“28 Şubat’la birlikte eğitimden ekonomiye, yargıdan medyaya, sivil toplumdan orduya her alan, darbenin arkasındaki küresel aklın çıkarları çerçevesinde yeniden dizayn edilmiştir. 28 Şubat’la birlikte ilk iş olarak D/8 girişimi atıl bırakılmış ve faizci yağma sistemini ortadan kaldıran havuz sistemini iptal edilmiştir. Bu da darbenin hangi saiklerle yapıldığının bir diğer göstergesidir. 28 Şubat’la birlikte FETÖ, irtica adı altında sinsice dindar subayları tasfiye edip mankurtlaştırdığı elemanlarını orduya yerleştirmiş, 15 Temmuz’a gelen süreçte en stratejik hamlesini yapmıştır.”

“28 Şubat FETÖ gibi bir yapının palazlanmasına neden oldu”

1000 yıl süreceği iddiası da gösteriyor ki 28 Şubat, küresel emperyal aklın yürüttüğü, köklü bir toplum ve sistem mühendisliği olduğunu kaydeden Çelik,  “Neden olduğu milyonlarca mağdur, yüz milyarlarca dolarlık vurgun ve daha büyük oranlardaki mali zarar, devlet kurumlarının işleyişindeki yapısal bozulma, FETÖ gibi bir yapının palazlanmasına neden olan şartları üretme ve nihayet cezaevlerine gönderilen binlerce masum insanın oluşturduğu ağır tablo neticesinde bu süreç bin yıl değil, on yıl bile sürememiştir.” diye konuştu.

“28 Şubat’ın sivil kanadı da hesap vermelidir”

 “Millet iradesi tecelli ederek 28 Şubat’ın sebep olduğu yıkımı ortadan kaldırmış, ülkenin ve toplumun yaralarını sarmış, siyaseti yeniden milletin değerlerine göre ve daha güçlü olarak inşa etmiştir” diyen Çelik sözlerini şöyle sonlandırdı:

“28 Şubatçılar mahkemelerde hesap verme noktasındadır. Buna karşın, 28 Şubat’ın sivil kanadı da mutlaka yargılanmalı ve hesap vermelidir. 28 Şubat’ın izlerinin tamamen ortadan kalkması ve mağduriyetlerin sona ermesi için brifingli yargı eliyle cezaevlerinde haksız yere uzun yıllardır tutulan kişiler özgürlüğüne kavuşturulmalı ve her ne şekilde olursa olsun o süreçte mağdur edilmiş herkesin mağduriyetleri giderilerek tazmin edilmelidir. Milletin tepesine çöreklenmiş vesayetin bir daha hortlamaması, küresel emperyal odakların tezgâhları olan 28 Şubatların, 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması ve devletin demokratik dönüşümü için darbecilerle de darbe düzeneğiyle de bütün yönleriyle hesaplaşılmalıdır.”

İLKHA   
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.