40 bin kişi Cuma namazı için Mescid-i Aksa'da saf tuttu

40 bin kişi Cuma namazı için Mescid-i Aksa'da saf tuttu

​Siyonist işgal rejiminin tüm kısıtlamalarına rağmen Mescid-i Aksa'da yaklaşık 40 bin kişi Cuma namazına katıldı.

Cuma hutbesinde Şeyh İkrime Sabri, Filistinlilerin sabit tutumunun, provokatif bir girişim olarak nitelendirdiği Yahudi örgütlerinin Bayrak Yürüyüşü eyleminin işgal cephesinde çatlakların meydana gelmesine yol açtığını vurguladı.

Şeyh Sabri, söz konusu yürüyüşün Yahudilerin istediği şekilde düzenlenmesine izin vermediklerini belirterek, işgal rejiminin, fanatik yerleşimcilerin yürüyüşünü güvence altına alma çabalarının bölgeyi askeri kışlaya çevirdiğine dikkat çekti.

Filistin'de son zamanlarda yaşanan olayların insanları Mescid-i Aksa’ya yönlendirdiğine işaret eden Şeyh Sabri, Filistin’i denizinden nehrine kadar birleştirdiğine, hatta Filistin halkı sayesinde tüm İslam âleminin tek yürek olduğuna işaret etti.

Kudüs'te yaşananlardan işgal hükümetini tamamen sorumlu tutan Şeyh Sabri, Filistin halkına, Kuran-ı Kerim'de belirtildiği gibi düşmanlarla yüzleşme ve Mescid-i Aksa'dan ayrılmama çağrısında bulundu.

Son olarak vatandaşları sabretmeye ve Kudüs'teki evlerini korumaya davet eden Şeyh İkrime Sabri, Kudüslülerin, siyonist işgal rejiminin gayrimeşru icraatlarını reddettiğini ve son olayların bunu doğruladığını hatırlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler