8'inci Âlimler Buluşması bugün Diyarbakır'da başlıyor

8'inci Âlimler Buluşması bugün Diyarbakır'da başlıyor

Âlimler ve Medreseler Birliği tarafından her yıl düzenlenen Âlimler Buluşmasını 8'inci programı bugün ve yarın Diyarbakır'da İTTİHADUL ULEMA Genel Merkezinde yapılacak.

Düzenlenecek Âlimler Buluşması programı, bu yıl için belirlenen "İslami Uyanışa Rehberlik Etme" teması ile gerçekleştirilecek.

2 gün sürecek olan buluşma programında aileyi korumak, kavmiyetçilik ve Kürt meselesi, gençlerle iletişim, fıtrata ve insanlık değerlerine yapılan müdahaleler gibi konuların yanı sıra toplumsal meselelerde ve İslami uyanışa rehberlik etmede ulemanın rolü konuları işlenecek.

Her sene düzenlenen uluslararası "Alimler Buluşması" programı 2015 yılından bu yana devam yapılıyor.

Türkiye, İran, Irak, Suriye, Mısır, Filistin, Afganistan, Katar, Lübnan ve Ürdün gibi İslam ülkelerinden seçkin ulemanın katıldığı program bu sene 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında 'İslami Uyanışa Rehberlik Etme' temasıyla İTTİHADUL ULEMA Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.

8'incisi düzenlenecek bu buluşmalardaki temel amacın, Kürt coğrafyası başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ulemayı ortak noktalarda bir araya getirmek; İslam âleminde bulunan mevcut problemlere çözüm üretmek ve kalkınmasında öncü rol oynamak olarak belirtildi. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.