1. HABERLER

  2. ANKARA

  3. ANKARA

  4. ABD’nin bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır
ABD’nin bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır

ABD’nin bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto eyleminde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, ABD’nin İncirlik başta olmak üzere bütün askeri üslerinin derhal kapatılması gerektiğini söyledi.

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) üyeleri, ABD Hazine Bakanlığının Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan yaptırımını ABD Büyükelçiliği önünde protesto etti.

Protesto eylemine; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ABD'ye yönelik tepkilerin dile getirildiği eylemde katılımcılar, “Kahrolsun ABD emperyalizmi”, “Emperyalist devlet, yıkılacak elbet”, “ABD terörden desteğini çek” sloganları atarak ABD'nin yaptırım kararını telin etti.

Ardından basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin tehditlere asla boyun eğmeyeceğini söyledi.

Memur-Sen'in ABD Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdiği eylemde konuşan Yalçın, "Sömürgeci düzen; müttefik değil köle, ortak değil müstemleke aramaktadır. Bu nedenle ABD, emperyalizme boğun eğmeyip, yeni sömürge düzenine itiraz eden Türkiye’yi hedef almaktadır. Ama artık karşısında uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye yok. Çünkü artık yeni Türkiye, tehditlere pabuç bırakmayan Türkiye’dir. ABD’nin yaptığı çılgınlık falan değil düpedüz küstahlıktır, hadsizliktir." dedi.

“ABD'nin tehdit ve şantajları, emperyal çöküşü durduramayacak”

ABD’nin tüm dünyaya tehditlerle saldırdığına işaret eden Yalçın, “ABD'nin tehdit ve şantajları, emperyal çöküşü durduramayacak. Emperyalist Neo-Con siyonizmin devletleşmiş biçimi olan ABD, küresel zorbalığı sürdürebilmek için bütün dünyaya şantaj ve tehditlerle saldırmaktadır. Meseleyi idrak edemeyenlerin Trump’ın çılgınlıkları olarak gördüğü bu saldırgan siyaset, esasen çökmekte olan yeni sömürge düzenin getirdiği telaştan kaynaklanmaktadır. Yeni sömürge düzeninin başını çeken ABD’nin saldırganlığı, dünyanın artık eski dünya olmadığının en açık kanıtıdır. Tehdit, şantaj ve zorbalık geri teptikçe ABD, daha da kudurmakta, daha da azgınlaşmaktadır. Büyük bedeller ödeyerek kendi bölgesinde bir istikrar adası olarak kalmayı başaran Türkiye, yeni sömürgeciliğin Neo-Con siyonist kadrolarına boyun eğmediği için bugün açıkça hedefe konmuştur.” diye konuştu.

“ABD devlet postuna bürünmüş bir zorbalık sistemidir”

ABD’nin sisteminin zorbalık sistemi olduğunun altını çizen Yalçın, “Bize insan hakları üzerinden nizamat vermeye kalkan ABD dönüp kendi kirli siciline baksın. Zira ABD devlet postuna bürünmüş bir zorbalık sistemidir. Dün Nagazaki, Hiroşima, Vietnam’da; bugün Irak, Afganistan, Suriye, Pakistan’da milyonlarca insanı katleden, camilere, okullara, hastanelere saldıran, tecavüzü, işkenceyi her türlü insanlık suçunu sistematikleştiren Guantanamoların, Ebu Gureyblerin ABD’si bize insan hakları dersi verecek en son ülkedir. İşgalci siyonistleri, darbeci diktatörleri açıkça destekleyen de direniş gruplarını terörist listesine alan da ABD’dir. Terör örgütlerini besleyip büyüten de ABD’nin bizzat kendisidir. Suriye’de DAİŞ’in bütün katliamları ABD’nin siciline kaydedilmiştir. On binlerce kişinin katili PKK’yi destekleyip büyüten, Suriye’de terör örgütü PYD’yi, binlerce tır silahla donatıp eğiten ve bütçesinden terör örgütlerine yüz milyonlarca dolar bütçe ayıran da ABD’dir.” ifadelerini kullandı.

“7 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerinin arkasında da ABD vardır”

Konuşmasının devamında Yalçın, şunları söyledi: “15 Temmuz’da darbeye girişerek 250 vatandaşımızı katleden, Cumhurbaşkanımıza suikaste kalkışan FETÖ’yü açıkça destekleyen de ABD’dir. 7 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerinin arkasında da ABD vardır. ABD’nin eline, kuruluşundan bugüne dünyanın her köşesinde milyonlarca masumun kanı bulaşmıştır. Kendi gözündeki mertekleri görmeyip elin gözünde kıymık arayan bu hadsiz zorbanın, Türkiye’ye hukuk dayatmaya kalkması, hukuk sistemimize ve milletin iradesine edepsizce, küstahça müdahaledir.”

“ABD’nin İncirlik başta olmak üzere bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır”

Türkiye için en büyük tehdit ve problemin ABD olduğunu vurgulayan Yalçın, “ABD, Türkiye’yi ambargolarla, tehditlerle, şantajlarla rehin almak istemektedir. Bu süreç 15 Temmuz’da sekteye uğrayan saldırının açık bir devamıdır. Ama başaramayacak, zilleti tadacaktır. ABD yanlıştan dönmezse misliyle karşılık verilmelidir. Terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi çökertmeye çalışan ABD’nin İncirlik başta olmak üzere bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır. 15 Temmuz’da işgale pabuç bırakmadık; bugün şantaja, tehdide, yaptırıma hiç pabuç bırakmayız. Ne acımız dinmiştir ne de öfkemiz. Bu böyle bilinsin. Bilinsin ki ne Türkiye sadece Türkiye’dir, ne de bu millet sadece 80 milyondan ibarettir.” açıklamasında bulundu.

İLKHA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.