Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana Sabancı Merkez Camii’nde bir araya gelen yüzlerce Kudüs sevdalısı, Filistin’li şehidler için gıyabi cenaze namazı kılarak, basın açıklaması düzenledi.

Yatsı namazının kılınmasının ardından başlayan etkinlik, Filistinli hafız Hüssam El Naffar'ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sunuculuğunu İTTİHADUL ULEMA üyesi Orhan Erkuş’un yaptığı etkinlikte, siyonist işgal rejimi aleyhinde sık sık sloganlar atıldı.

İzzettin El-Kassam Tugayı ve HAMAS’a lehine pankartlar açılarak, sloganlar atıldı. Şehid düşen Filistinliler için Sabancı Merkez Camii Baş İmamı Ömer Altındağ tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir, siyonistlerin her Ramazan ayında Filistin’e saldırdığını hatırlattı.

Filistinlilere yönelik saldırılar neticesinde direniş kalelerin günden güne güçlendiğini vurgulayan Demir, her şehid ile birlikte davanın da büyüdüğünü belirtti.

Demir, "Adanalı Müslümanlar olarak burada nöbetteyiz. Kudüs’te de nöbet tutmak için hazır kıtada bekliyoruz. Ey zalim kafir siyonistler, vallahi dağları oyup içine girseniz, muhkem kalelerde sığınsanız bile ölüm sizi bulacak. Direnişin evlatları sizleri birer birer cehenneme gönderecek. STK ve İslami camialar görevini yapmalı ve teyakkuzda durmalı. Hükümette bilsin ki konuşma zamanı bitmiştir. Zaman diplomatik, ekonomik ve askeri adım atma zamanıdır. Zaman Siyonistlere karşı yaptırım uygulama zamanıdır.” dedi.

Etkinliğe destek veren 50’ye yakın STK’nın ortak çatısı olan ASİM’in ve Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği’nin (İHH) Başkanı Mahmut Eraslan, Kudüs’ü kurtarmak için manevi olarak kendilerini donatmak için sabah namazlarında camilerde olunması gerektiğini söyledi.

“Üzerimizde olan ölü toprağı atmaya başladık”

Eraslan, "Filistin’de direniş başlayınca bizlerde Türkiye’de üzerimizde olan ölü toprağı atmaya başladık. Yol birlik ve beraberlik zamanıdır. Buradaki ruh ile tüm cemaatler, Kudüs ruhuyla ibadetlerine ve kardeşliğe yönelmeli. Sözün az eylemin çok olduğu yerde zafer elde edilir. Allah, HAMAS’ın füzelerine bereket versin. Allah, israil'i ve onların kuklası olan ABD’yi ve işbirlikçileri yerle bir etsin. Allah, İslam’a zafer nasip etsin. İsrail'in başkenti cehennemin dibidir." ifadelerini kullandı.

Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Enes Beyaz ise Kudüs ve Mescid-i Aksa sayesinde dünya Müslümanlarının hangi tarafta durduğunu görme imkânı bulduklarının altını çizdi.

“İslam ordusunun kurulmasıyla siyonistler korkudan ölürler”

Beyaz, “Kudüs’ü bizlere sevdiren, Mescid-i Aksa için bir araya gelmemize vesile olan Allah’a hamdolsun. Kudüs ve Mescid-i Aksa sayesinde dünya Müslümanlarının hangi tarafta durduğunu görme imkânı bulduk. Halk olarak meydanları dolduruyoruz. Söz bitti bu saatten sonra icraat geçilmelidir. Devlet yöneticilerimiz terör rejimine karşı harekete geçmeli. siyonizme karşı güç kullanmalıyız. Başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam devletleri acil olarak Kudüs için karar almalıdır. Öyle bir ordu kurulmalıdır ki, korkak köpekler topraklarımızı terk etsin. İslam ordusunun kurulması basına yansısa bile siyonistler korkudan ölürler.” diye konuştu.

Yapılan duanın ardından yüzlerce Adanalı, Filistin, Türkiye, HAMAS, İzzettin El-Kassam Tugayları ve tevhit bayraklarıyla şehir merkezinde konvoy oluşturdu.

Etkinliğe HÜDA PAR, Mustazaflar Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği, İHH, Peygamber Sevdalıları Vakfı, İTTİHADUL ULEMA, Mekteb-Der, Memur-Sen, Umut Kervanı Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, ASKON başta olmak üzere 50’ye yakın STK katıldı.


Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Adana halkı Kudüs için buluştu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.