1. HABERLER

  2. ADANA

  3. ADANA

  4. Adana’da Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı video foto
Adana’da Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı video foto

Adana’da Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı video foto

Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Liderleri Motiur Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılan Adanalılar, laik Hasina yönetimine lanet yağdırdı.

A+A-

Adana’daki STK’lar, Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Liderleri Motiur Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılıp Hasina diktatörlüğündeki laik yönetimi telin ettiler.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Cuma Namazı’nın ardından 5 Ocak Meydanı’nda düzenlenen kitlesel basın açıklamasına onlarca STK da destek verdi.

Basın açıklamasından önce Molla Nizami’nin şehadetinden önce kaleme aldığı vasiyet niteliğindeki mektubu okundu. Motiur Rahman Nizami’nin mektubunda yer alan  “Müslümanlar etle tırnak gibi midir gerçekten? Sökülüyor tırnaklarımız. Etiniz acımıyor mu? Daha ilkokulda öğretmene şikâyet edilmekten korkanlar! Sizi Allah’a şikâyet etmeye gidiyoruz. Her yaptığınızı, her yapmadığınızı, her söylediğinizi, her sustuğunuzu, her gördüğünüzü, her gözünüzü kapadığınızı, her oturuşunuzu, her kalkmayışınızı bir bir not aldım. Her şeyi anlatacağım.” ifadeleri okunurken duygulu anlar yaşandı. Sık sık tekbir getiren topluluk laik Hasina yönetimine lanet yağdırdı.

Topluluk adına basın açıklamasını okuyan Enes Beyaz; İslam coğrafyasında yaşanan katliamların müsebbiplerinin dünyanın emperyalist güçleri ve yerli işbirlikçileri olduğunu vurguladı.

Bangladeş’te de durumun farklı olmadığının altını çizen Beyaz, emperyalist güçlerin yerli işbirlikçisi laik Hasina yönetiminin, Cemaat-i İslami Liderleri Motiur Rahman Nizami’yi idam ettirdiğini söyledi. Daha önce de Cemaat-i İslami liderlerinin idam cezalarına çarptırıldıklarını hatırlatan Beyaz, Müslüman liderlerin sindirilip yok edilmek istendiği politikaların Bangladeş’e barış getirmeyeceğine işaret etti.

Zulmün sonsuza kadar süremeyeceğini ifade eden Beyaz, “Birleşmiş Milletlerin mevcut yapısının Müslümanların lehine olacak bir karar alamayacağı açıktır. NATO’nun ırkçı, emperyalistlerin emrinden çıkmayacağı açıktır. İnanç, akıl, nesil ve mal emniyeti için Müslümanların güçlü olması gerekir.” ifadelerini kullandı. Müslümanların birlik içinde olması gerektiğine vurgu yaptı.

Basın açıklamasının ardından Cemaat-i İslami Liderleri Motiur Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılınıp Müslümanların birlik, beraberlik ve zeferi için dua edildi. Programın sonunda tekbir getiren topluluk daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.