Adıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladı

Adıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladı

​Adıyaman Belediyesi tarafından salgın sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara ve esnaflara yönelik mayıs ayı belediye meclisi toplantısında onaylanan 10 milyon TL’lik Esnaf destek paketinin başvuruları başladı.

Abdulhamit Han Kültür Evi ve Gençlik Merkezi'nde 25 Haziran 2021 Cuma günü başlayacak olan başvurular 2 Temmuz’da sona erecektir.

Adıyaman Belediyesi, belediye meclisi tarafından kabul edilen 10 milyon TL’lik son sosyal destek paketinin başvurularına başladı.

Konu ile ilgili bilgi veren ve başvuru kabulüne başladıklarını belirten yetkililer, “Adıyaman Belediyesi olarak pandemi sürecinde, genelge ile işyeri kapanan esnaflar başta olmak üzere tüm mağdur hemşerilerimize ayni ve nakdi destekte bulunmaya devam edilmektedir. Bunun için Belediye Meclisimiz mayıs ayında toplanarak 10 milyon TL tutarında yeni bir yardım paketini onaylamıştı. Bu yardım paketi için de başvuruları almaya başlıyoruz. Bu desteğin gerçekten hak eden hemşerilerimize ulaşması için aralarında bazı meclis üyelerimizin, birim müdürümüzün, esnaf odası başkanının ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı yöneticisinin de bulunduğu bir komisyon kurularak çalışmalara başlandı. Bu çalışmalar kapsamında esnafların başvuruları kabul edilecek." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, "Oda kaydı bulunan esnafların başvuruları kayıtlı oldukları esnaf odaları tarafından, Esnaf odası kaydı bulunmayan iş yeri sahiplerinin ise başvuruları, istenilen belgeler ile birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ait Yenimahalle de bulunan Abdulhamit Han Kültür Evi ve Gençlik Merkezi’mizde başvurularını yapabileceklerdir. Başvurular 25 Haziran 2021 Cuma günü başlayacak olup, 2 Temmuz’da sona erecektir. Başvurular sonunda yardımlar belirlenen meslek gruplarına göre hak sahiplerine dağıtılacak.” şeklinde konuştu.

Başvurular sırasında dilekçeye eklenecek olan belgeler hakkında da bilgi veren yetkililer, başvuruda bulunacak esnafların yanlarında İnternet Vergi Dairesinden ya da Vergi Dairesinden alınacak olan 31.05.2021 tarihi sonrası dilekçe ile birlikte mükellefiyet yazısı, işletme sahibine ait kimlik fotokopisi ve meslek kodunu (Nace kodu) bulundurmalarını istedi. Adıyaman Belediyesi tarafından belirlenen meslek kodu dışındaki meslek sahiplerinin başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi.


Adıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladı

Adıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladı

Adıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler