Adıyaman Besni Burunçayır köyünde anne ve babası adına okul yaptırdı

Adıyaman Besni Burunçayır köyünde anne ve babası adına okul yaptırdı

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Burunçayır köyünde hayırsever bir kişi, anne ve babası adına bir okul yaptırdı.

Spor hekimliği yapan hayırsever Ateş Şendil ismindeki vatandaş anne ve babası adına Besni ilçesine bağlı Burunçayır köyünde 8 derslikli ilk ve ortaokul yaptırdı.

Burunçayır köyünde düzenlenen açılış programına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, hayırsever Ateş Şendil ve ailesi, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, bazı kurum amirleri, Burunçayır köyü halkı ile öğrenciler katıldı.

Hayırsever Ateş Şendil ve ailesine, eğitime verdikleri desteklerden ötürü teşekkür eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, "Bugün hayırlı bir işin sonucu için buradayız. Bugün burada Ateş hocamızın hiç tanımadığı, hiç bilmediği insanların yaşadığı bir coğrafyada kendi emeğiyle kazandığı parayla yaptırdığı böylesi güzel bir okulun açılışı için buradayız. Bu çok değerli bir şeydir. Tanımadığınız, bilmediğiniz insanların hayatına dokunabilmek çok anlamlı bir şeydir. Ateş Şendil ve ailesini tebrik ediyor alkışlıyorum. İnsanımızda olması gereken özelliklerden bir tanesi de içinde yaşadığı topluma karşı sorumluluk duymak. Bugün açılışını yapacağımız bu okulda öğretmenlerimizin yetiştireceği çocuklar ve bunun toplumsal yararı bu binayı çok daha anlamlı kılacaktır. Bu vesile ile Ateş Şendil ve ailesine eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyor, açılışını yapacağımız bu okulun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Besni Kaymakamı Ahmet Gencer ise hayırseverler tarafından Besni’de yapılan çok sayıda okul ve yurt binasının bulunduğunu dile getirerek, "Bugünde bu eserlerin arasına hayırseverimiz Ateş Şendil beyin annesi ve babası adına yaptırmış oldukları 8 derslikli okulun açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğin Türkiye’sini oluşturacak çocukların daha donanımlı olmaları, daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için devletimizin yanında bu kutsal sorumluluğa ortak olan ve ülkemizin geleceğinde benim de bir harcım olsun, diyen hayırseverimiz Ateş Şendil beye ve ailesine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Törenin bir konuşma yapan hayırsever Ateş Şendil ise şunları söyledi:  "Bugün yaşamımın en mutlu ve onurlu günüdür. Yaşamının 44 yılını eğitime hizmet vererek geçirmiş bir baba ve hayatını eşinin ve çocuklarının başarı ve mutluluğuna adamış fedakâr bir annenin iki evladından biri olarak kız kardeşim ve ben, vatan ve millet sevgisiyle yetiştirildik. Yaşamım boyunca bir ülkenin geleceğini o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olunduğuna inandım. Çünkü eğitim ve eğitilmiş insanlar bir ülkenin sahip olabileceği en güçlü silahtır. Beni bugünlere ailem ve devletimin sağladığı olanaklar getirdi. Ben de devletime ve aileme olan borcumu bu güzel okulun yapılmasına katkıda bulunarak bir nebze de olsa ödemek istedim. Bu okulun Adıyaman’da yapılması noktasında bizleri teşvik eden herkese çok teşekkür ediyor, okulun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ve Vali Nurullah Naci Kalkancı, Burunçayır Köyüne 8 derslikli bir okul yaptırarak, eğitime verdiği desteklerden dolayı hayırsever Ateş Şendil ile okulun arsasını bağışlayan Bekir Özkol ve Mustafa Özer’e birer plaket takdim etti.

Plaket takdimi sonrası İl Müftüsü Mehmet Taşçi’nin yaptığı duanın ardından kurdele kesilerek, Çetinkaya-Biran Şendik İlk ve Ortaokulunun açılışı yapıldı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler