Adıyaman Genç Diyabetliler Derneği Başkanından endokrin doktorunun olmamasına tepki

Adıyaman Genç Diyabetliler Derneği Başkanından endokrin doktorunun olmamasına tepki

​Adıyaman Genç Diyabetliler Derneği Başkanı Ramazan Yavuz Adıyaman'da endokrin doktorunun olmamasının beraberinde sıkıntı getirdiğini belirtti.

Adıyaman'da tek olan endokrin doktorun tayin alıp gidince çocuk endokrin hastalarının mağdur olduğunu belirten Yavuz yetkililerin bu konuda duyarsız davrandığını belirtti.

Yavuz yaptığı yazılı açıklamada "Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk hastalıkları bölümünde çocuk endokrin doktorunun olmaması ailelerin mağdur olmasına neden oldu. 3 aydan bu yana çocuk endokrin doktorunun olmaması nedeniyle çocuklarının tedavilerini yaptıramayan aileler sorunlarının çözümü için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendi. İlimizde çocuk endokrin doktorunun olmaması nedeniyle aileler sıkıntı yaşamaktalar. 3 aydan bu yana yaşanan bunca soruna rağmen yetkililerden hiçbir şekilde somut adım atıldığını görmedik. Adıyaman ilinde ilgili branşta hekim olmadığı için aileler çevre illere gitmek zorunda kalıyorlar." dedi.

Yavuz yetkililerin durumu bilmesine rağmen sesiz kalmalarının kabul edilemeyeceğini belirterek, "Bu konunun bilinmesine rağmen yetkililerin bu soruna sadece seyirci kalmasını doğru bulmuyoruz. Çocukları şeker hastası olan bu aileler Adıyaman’da çocuk endokrin bölümü olmadığı için oldukça mağdurlar. Hâlbuki bir doktor tayin istemeden önce yerine gelecek olan hekimin göreve başlaması gerekir. Ancak Adıyaman ilinde 3 aydan bu yana diyabetli çocukların tedavisini yapacak olan bir hekim bile yok. Böylesine bir durum herhalde 81 il içerisinde ancak Adıyaman’da yaşana bilinir. Normal yaşlarda olan bir hastayı farklı bir ilde tedavi edebilirsiniz. Ancak bir çocuğu farklı bir ilde tedavi etmek oldukça zordur. Hele hele bu pandemi sürecinde insanlar dışarı bile çıkmazken, farklı bir ile asla gitmiyorlar. O sebeple bu mağdur ailelerin sesini ancak Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca duyabilir. Bu nedenle Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya seslenerek, Adıyaman ilimize bir çocuk endokrin hekim ataması için talimat vermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler