Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürü: Okullarımızda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz

Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürü: Okullarımızda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz

​Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Başkanlığında 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının birinci dönem değerlendirmesi ve ikinci döneme hazırlık planlama toplantısı yapıldı.

Salgın tedbirleri altında uzaktan eğitimle devam eden eğitim ve öğretim yılında öğrencilerden ve okullardan uzak olmanın verdiği özlemin bitmesini istediklerini belirten Alagöz, okullarda çocuk sesleriyle karşılanmak istediklerini belirtti.

Toplantıda; Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Covid-19 tedbirleri, yarışmalar, EBA Destek Noktaları, yüz yüze, dijital ve uzaktan eğitim faaliyetleri, Mesleki Eğitimde Bin Okul Projesi, okul ve kurumların fiziki durumu, öğrenci başarısını arttırmak için yapılacak çalışmalar, AR-GE, Tasarım Beceri Atölyeleri, Değerler Eğitimi, spor, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Alagöz, "Uzaktan eğitim sürecinde okullarımız tüm imkânlarını seferber ederek öğrencilerinin eğitimden uzak kalmaması için çabaladı. Okulların bir an önce açılmasını isteyen öğretmenler ve öğrenciler gibi bizler de artık okullarımızda çocuk sesleriyle karşılanmak istiyoruz. İnşallah sürdürülen aşı çalışmalarıyla normalleşme süreci önümüzdeki dönemde daha da hızlanacaktır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri olarak, 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime başlayacakmış gibi okullarımızın fiziki imkânlarını yüz yüze eğitim sürecine hazır hale getirmemiz, varsa olumsuzlukları tespit etmemiz ve olası sorunlara karşı imkânlar ölçüsünde her türlü tedbiri almamız gerekiyor. Salgın süreci sonrasında çocuklarımız okullarına döndüklerinde onları ziyaret ederek yeniden bir araya gelmeyi gönülden istiyoruz. Bu konuda hepimize büyük sorumluluk ve görev düşüyor." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler