1. HABERLER

  2. ADIYAMAN

  3. ADIYAMAN

  4. Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi hizmet sunmaya hazır
Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi hizmet sunmaya hazır

Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi hizmet sunmaya hazır

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını gidermek ve sanayide ihtisaslaşmanın desteklenmesi amacıyla, yapımı tamamlanan Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi hizmet vermeye hazır hale geldi.

A+A-

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile OSB Başkanlığı desteğiyle OSB'de kurularak yapımı tamamlanan, ASGEM'le ilgili olarak Vali Aykut Pekmez Başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını gidermek ve sanayide ihtisaslaşmanın sağlanması amacıyla inşa edilerek yapımı tamamlanan Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi'nin sanayiye canlılık getireceği dile getirildi.

Vali Pekmez başkanlığında yapılan toplantıda, ASGEM'e işlerlik kazandırmak amacıyla proje paydaşları olan Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi arasında bir iş bölümü yapılarak ASGEM'in hayata geçirilmesi sağlanacak.

ASGEM projesi ile mobilya, otomobil, kaynak, konfeksiyon, makine, iklimlendirme, elektrik, iş güvenliği, tasarım ve bilgisayar atölyeleri kurularak çeşitli konularda mesleki eğitimler verilmesi planlanıyor.

ASGEM ile Adıyaman ve bölge illere kalifiye işgücü sağlanması, sanayinin katma değerli üretime geçmesi hedefleniyor.

Toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Adıyaman Koordinatörü Onur Yıldız katıldı. 

İLKHA


Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi hizmet sunmaya hazır

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.