Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

​İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin köy ve seyrek nüfuslu beldelerinde yüz yüze eğitime başlanması münasebetiyle çeşitli köy okullarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz salgın tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitimin yeniden daha verimli devam edebilmesi için velilerin öğretmenlerle birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Salgın tedbirleri kapsamında ara vermiş olduğumuz yüz yüze eğitimlerimize bugün itibariyle kademeli olarak başladıklarını belirten Alagöz açıklamasında:

"İlk etapta, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı ile köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde tüm ilkokul, ortaokul, bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçtik. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün; tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8'nci sınıflarında da seyreltilmiş sınıflarda tam kademeli olarak yüz yüze eğitime geçmeyi planlıyoruz. Geriye kalan sınıflarımızda ise uzaktan eğitime devam ediyoruz. Gönül ister ki en kısa sürede tüm öğrencilerimizle tam zamanlı şekilde sınıf ve bahçelerin öğrenci sesleriyle dolup taşacağı, öğretmenlerimizin öğrencileriyle, öğrencilerimizin akranlarıyla buluşabileceği sağlıklı günlere kavuşalım." dedi.

Sınıflar düzenli olarak havalandırılacak

Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için de gerekli düzenlemeler yaptıklarını belirten Alagöz şöyle devam etti:

Burada öğrencilerimize ve velilerimize de büyük sorumluluk düşüyor. Çocuklarımızı yeniden okullarıyla buluşturabilmek için gerekli şartların oluşması adına maske takmalı, hijyen kurallarına uymalı ve sosyal mesafe konusunda dikkatli olmalıyız. Bizler uzaktan eğitim sürecinde ve ara tatil döneminde okullarımızı her türlü salgın tedbirlerine hazır hale getirdik. Tüm okullarımıza öğrenci ve öğretmenlerimizin ihtiyacı olacak dezenfektan, maske ve temizlik malzemeleri ulaştırdık. Okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirdik. Ayrıca maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere okullarımızın belirlenen noktalarına, elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirdik. Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için de gerekli düzenlemeler yaptık. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrenci velilerimize, yavrularımız için okullarımızda her türlü tedbiri aldığımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Gönül rahatlığıyla öğrencilerinizi okullarına gönderebilirsiniz.

Alagöz son olarak "Uzaktan eğitime devam edecek öğrencilerimizin de mutlaka canlı derslerini takip ederek derslere katılmasını, TRT EBA kanallarından derslerini takip etmesini ve mutlaka öğretmenleriyle iletişim halinde olmasını istiyoruz. Onlarla da en kısa sürede onlarla da okullarda buluşmak istiyoruz. Velilerimizin de bu konuda öğretmenleriyle iş birliği yapmaları çok önemli.

Milletçe tedbiri elden bırakmayarak en kısa sürede tüm öğrencilerimizle yine okullarımızda, sınıflarımızda bir araya geleceğimize inanarak 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı ikinci döneminin başarılı ve verimli geçmesini dilerim." İfadelerini kullandı.           


Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

Adıyaman'da köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime başlandı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.