Afganistan Yardım kuruluşundan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına ziyaret

Afganistan Yardım kuruluşundan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına ziyaret

Afganistan Çeşmi Ümit Yardım Vakfından, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına ziyaret.

Afganistan Çeşmi Ümit Yardım Vakfı Genel Başkanı Seyyid Nimetullah Sadat ve Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç'i ziyaret etti.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç'i ziyaret eden Afganistan Çeşmi Ümit Yardım Vakfı Genel Başkanı Seyyid Nimetullah Sadat ve Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Afganistan'ın durumu ve ABD'nin Afganistan'a uyguladığı ambargo hakkında bilgi verdi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığında karşılanan heyet, ABD'nin Afganistan'a uyguladığı ambargo, Afganistan'ın durumu, halkı ve hükümetin mağdur edilmesi gibi birçok husus konusunda Dinç'e bilgi verdi.

"Müslüman ülkelerinin İslam birliği oluşturmaları gerekir"

Afganistan Çeşmi Ümit Yardım kuruluşundan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç

Müslüman ülkelerin 'İslam Birliği'ni oluşturmaları gerektiğini ifade eden Dinç, "İslam ülkelerinin emperyalist ülkelere karşı uyanık olması, birlik olması ve birleşmiş milletler gibi Müslüman ülkelerinin de 'İslam Birliği'ni oluşturmaları gerekir. Böylesi durumlarda kendi dindaşı ve yandaşı olan ülkelerin mağdur edilmemesi için çalışma yapılması gerekir." diye ifade etti.

"Afgan halkı 40 yıldır emperyalist ülkeler ile mücadele ediyor"

Afganistan Çeşmi Ümit Yardım kuruluşundan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına ziyaret

Afganistan Çeşmi Ümit Yardım Vakfı Genel Başkanı Seyyid Nimetullah Sadat

Afganistan'ın başarısında sadece Afgan halkının değil dünya Müslümanlarının da büyük bir katkısının olduğuna değinen Seyyid Nimetullah Sadat, "Afgan halkı 40 yıldır emperyalist ülkeler ile mücadele ediyor. Afganistan başta Rusya sonra da ABD'nin işgaline maruz kaldı. Allah'ın inayeti ve Afgan halkının ceht ve gayreti ile her iki emperyalist ülkelerini mağlup etti. Bundan sonraki süreçte ülkenin güvenlik ve refah düzeylerini yükseltmek için elimizden gelen gayreti sarf ettik. Tabi ki bu başarı sadece Afgan halkının başarısı değil. Dünya Müslümanlarının da bu başarıda pay ve katkısının büyük olduğunu belirtmeliyiz." şeklinde konuştu.

"Afgan halkına yaptığımız yardımları Çeşmi Ümit Yardım Vakfı kuruluşu üzerinden ulaştırıyoruz"

Afgan halkına yaptıkları yardımları Afganistan Çeşmi Ümit Yardım Vakfı kuruluşu aracılığıyla yaptıklarını ifade eden Cengiz " Umut Kervanı olarak Çeşmi Ümit Yardım Kuruluşunu bir kardeş kuruluş olarak gördük. Afgan halkına yaptığımız yardımları bu kuruluş üzerinden ulaştırıyoruz. Bundan sonra da Afgan halkı için yapacağımız yardım kampanyalarını yine kardeş kuruluş olarak gördüğümüz Çeşmi Ümit üzerinden ulaştırmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler