Ağrı’da Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Ağrı’da Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı Ağrı'da yürütülen çalışmalar ve ilave alınacak tedbirlerin görüşüldüğü Pandemi Kurulu toplantı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantı, Vali Süleyman Elban'ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda, salgının yayılmasını önlemek amacıyla il ve ilçe girişlerinde emniyet ve jandarma ekiplerinin koordineli bir şekilde araç kontrollerini yaparak, zaruri haller dışında vatandaşların evlerinde çıkmamaları hususunda uyarılması, 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların il genelinde takibinin sıkı bir şekilde yapılması konuları kararlaştırıldı.

İl İdare Kurulu toplantısının akabinde İl Pandemi Kurulu toplanarak sosyal izolasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak ilave tedbirler görüşülerek karara bağlandı. İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı, görüş ve önerilerin alınması, gündem maddelerinin görüşülmesi ve alınan kararların ardından sona erdi.

Toplantıya; 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Belediye Başkanı Savcı Sayan, AİÇÜ Rektörü Abdulhalik Karabulut, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, İl Sağlık Müdür Ufuk Kurnaz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Şafi Erim, Ağrı İl Afet ve Acil Durum Müdürü Necati Oruk, Sağlık Müdürlüğü Birim Başkanları ve Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı katıldı.

İLKHA


Ağrı’da Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Ağrı’da Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.