1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. Anadolu Gençlik Derneğinden e-yaz etkinliği
Anadolu Gençlik Derneğinden e-yaz etkinliği

Anadolu Gençlik Derneğinden e-yaz etkinliği

Her yaz ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikler, pandemi dolayısıyla online ortama taşındı.

A+A-

Pandemi dolayısıyla öğrencilere yönelik tüm etkinliklerini online ortama taşıyan Anadolu Gençlik Derneği, e-yaz etkinliklerinde Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerinin de içerisinde olduğu birçok konuda eğitim verecek.

Öğrencilerin, tatili en verimli şekilde geçirmeleri amacıyla düzenlenen e-yaz etkinliğinde; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında kararlı bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi hedeflendiği belirtildi.

Günümüzün geçerli mesleklerinden olan ve teknolojinin dayandığı sınır kabul edilen kodlama konusunda da eğitim verilerek, öğrencilerin ufkunun genişletilmesi hedefleniyor. Dernek yetkililerinin yaptığı açıklamada, pandemi dolayısıyla online ortamda gerçekleşecek eğitim-öğretim sürecinin verimini daha da artırmak ve öğrencilerin teknolojiye bakışını geliştirmek amacıyla robotik kodlama eğitimi verileceği ifadelerine yer verildi. Bu sayede öğrencinin yaz tatili boyunca her yönden kendisini geliştirme imkânı bulacağı dile getirildi.

AGD’nin düzenleyeceği e-yaz etkinliğinde 15 kişilik dijital sınıflar oluşturulacak. Böylece yüzlerce eğitmen tüm öğrenciler ile rahatça ilgilenebilecek. Öğrenciler başvuru yaptıktan sonra dernek tarafından aranacak ve belirlenecek seviyeye göre temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim, örnek şahsiyetler, ezber derslerinin de olduğu sınıflara yerleştirilerek, eğitimler başlayacak.

Öğrenciler dersleri, hazırlanan özel videolarla takip edebilecek, haftada 3 gün 45’er dakikalık eğitimcilerle birebir dersler Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Hazırlanan özel yazılım sayesinde velilere özel hazırlanan eğitim videoları sayesinde evlatlarının aldığı eğitimi takip edebilecekler. Ortaokul öğrencileri, kâşif grupları sayesinde yıl boyu eğitimlerden faydalanabilecek olan öğrenciler, eğitim programı sonrasında e-sertifika alarak, eğitimi sonlandıracak.

6 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan e-yaz etkinlikleri için son başvuru tarihi 3 Temmuz olarak belirlendi. Öğrenciler, https://e-yazetkinlikleri.com adresi üzerinden başvurularını yapabilecekler.

İLKHA


Anadolu Gençlik Derneğinden e-yaz etkinliği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.