Arizona’dan Mardin’e Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı

Arizona’dan Mardin’e Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında “Kız Kardeşler Bilim Köprüsü: Arizona’dan Mardin’e” projesinin açılış toplantısı yapıldı.

Toplantıya Arizona Üniversitesi Astrofizik bölümünde görevli Prof. Dr. Feryal Özel, LEGO Education Academy Robotik&Kodlama Eğitmeni Zeki Devrim Sırdaş, ABD Büyükelçiliği Kültür İşleri Temsilcisi İrem Erdemoğlu, Mardin Kültür Derneği Proje Koordinatörü Gülcan Kılıç, bazı öğrenci ve öğretmenler çevrimiçi katıldı.

Proje açılış toplantısında konuşan İl Müdürü Polat, “Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizdeki öğrenci potansiyelinin doğru kanalize edilmesi adına Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarını kapsayan STEM çalışmalarına bilhassa da Robotik ve Kodlama alanındaki çalışmalara öncelik veriyoruz, bu alandaki projelerin içinde bulunmak için çalışıyoruz. Bugün ise; Arizona Üniversitesi öğrencileri ile Mardin'deki lise öğrencileri arasında bir bilim köprüsü kurmayı hedefleyen ‘Kız Kardeşler Bilim Köprüsü: Arizona’dan Mardin’e’ projesinin hayata geçirilmesine destek olmak için burada bulunuyoruz.” dedi.

“Robotik ve Kodlama alanında öğrencilerimizi dünya standartlarında yetiştirmek en büyük arzularımızdandır.” diyen Polat, “Bu sayede ilimizi bilim ve teknoloji alanında daha ileri taşıyacak hamleler yaparak çağın ötesinde bir eğitim-öğretim ortamına sahip olmayı hedefliyoruz. Robotik ve kodlama alanındaki faaliyetler, öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını artırmak amacıyla son yıllarda eğitim-öğretim müfredatında da yer almaktadır. Projenin kız çocuklarını hedef alması, onları uluslararası bir sürece katarak bir bilim elçisi haline getirmeyi hedeflemesi bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Projemizin hayırlara vesile olmasını diler, başarılı sonuçlara ulaşarak Mardin’imize bilim, teknoloji ve eğitim anlamında katkı sağlamasını temenni ederim.” diye konuştu. 


Arizona’dan Mardin’e Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.