Bağlar Belediyesinin hizmetleri ve projeleri masaya yatırıldı

Bağlar Belediyesinin hizmetleri ve projeleri masaya yatırıldı

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, meclis üyeleriyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Belediyelerdeki verimliliği artırmak için bu çalışmaları başlattıklarını ve ilk iş olarak Bağlar Belediyesi ile başladıklarını belirten Yanılmaz, “Belediyeye gelen vatandaş yüzü tebessüm ederek buradan çıkmalıdır. Vatandaş haklıdır. Vatandaşın memnuniyeti bizim için olmazsa olmazdır.” dedi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya  AK Parti  Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Ak Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, Ak Parti Sur İlçe Başkanı Murat Unat, Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, Ak Parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can,AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ile Bağlar, Sur, Kayapınar ve Yenişehir belediyelerinin AK Partili belediye meclis üyeleri katıldı.

“20 yılda yapılmayan hizmetleri 16 aya sığdırdık”

Bağlar Belediyesi olarak böyle bir buluşmaya ev sahipliği yaptıkları için heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ziyareti ve desteğinden dolayı AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Beyoğlu, “20 yıldır yapılmayan hizmetleri 16 ayda yaptık. İlk günkü heyecan ve azimle yolumuza devam edeceğiz. Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın emir ve talimatlarıyla gönül, hizmet ve sosyal belediyeciliği inşallah doruk noktasına ulaştıracağız. Böyle bir çalışmaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Her zaman ve her koşulda desteğini hissettiğimiz değerli başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun makam odasında gerçekleşen görüşmenin ardında belediye meclisinin toplantı odasına geçen AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, burada basına açıklamalarda bulundu.

“Amacımız belediyelerin verimliğini artırmak”

Toplantının amacının belediyelerin verimliliğini artırmak olduğunu kaydeden Yanılmaz, “Bağlar Belediyemiz ve diğer belediyelerimizdeki çalışmaları daha verimli hale getirmek için neler yapabiliriz, geçen bir yıl içinde belediye başkanlarımızın yaptıklarını ve kalan 4 yılı başarılı geçirmek için neler yapabiliriz bu amaçla burada bir araya geldik. İlk buluşma için Bağlar Belediyesi’ni tercih ettik. Belediyelerimizin projelerini birlikte değerlendireceğiz. Ağırlıklı olarak Bağlar Belediyemizi konuşacağız. Diğer belediyelerimiz üzerinde de bu çalışmaları ele alacağız.” diye konuştu.

Belediye başkanlarının şeffaf olması ve halkın derdi ile dertlenmesi gerektiğini anlatan Yanılmaz, “AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak 2019 yılından sonra öncelikle tüm belediyelerimizi ziyaret edip onlarla görüşüp genel merkezin sağlayacağı destekler konusunda istişareler yaptık. AK Parti yerel yönetimler anlayışında vatandaşa hizmet esastır. Bağlar Belediyemize gelişimiz sırasında personellerle görüştük ve onlara şu tavsiyelerde bulundum. Buraya gelen vatandaş, yüzü tebessüm ederek çıkmalıdır. Vatandaş haklıdır. Vatandaşın memnuniyeti bizim için olmazsa olmazdır. Çok yollar yapabiliriz, köprüler yapabiliriz, yatırımlar yapabiliriz ancak yolda vatandaşın ‘nasılsın?’ diye sorduğu başkan vatandaşın halini sormuyorsa yaptığımız bu işler bir anlam ifade etmez. Yolda bir meclis üyemize vatandaş derdini anlatmak istediğinde meclis üyemiz ‘çok işim var’ diyerek ilgilenmezse o zaman yaptığımız işlerin bir anlamı olmaz. Kapıdan giren herkes, sokakta gördüğümüz herkes bizim için değerlidir. O değeri vatandaşa fiilen vermek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmekle yükümlüyüz”

Hizmet yaparken oy hesabı yapılmaması gerektiğini belirten Yanılmaz, “Hizmet yaparken oy hesabı yapmayız. Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmekle yükümlüyüz. Oradaki insanın kimliğine, inancına, diline bakmayız. İnsanın ihtiyacına bakarız. Oraya hizmeti en kısa zamanda, en doğru şekilde götürmek zorundayız. Belediye bütçesini harcarken biliriz ki o para şahsi paramız değildir. O para fakirin, fukaranın, kimsesizin, yetimin vergisinden toplanan paradır. Bir kuruşunu dahi harcarken tüylerimizin diken diken olması lazım. Hassasiyeti içimizde hissetmemiz lazım. Bütçeyi en iyi ve doğru şekilde kullanmanın yollarını bulmamız lazım. Gittiğimiz yerlerde belediyelerimizin çalışmalarını değerlendiriyoruz. Verimliliği en yüksek seviyeye ve en ucuza en iyi yatırımları yapmak için belediye başkanlarımız mücadele ediyor.” şeklinde konuştu.

İLKHA


Bağlar Belediyesinin hizmetleri ve projeleri masaya yatırıldı

Bağlar Belediyesinin hizmetleri ve projeleri masaya yatırıldı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.