1. HABERLER

  2. BATMAN

  3. BATMAN

  4. Batman’da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu
Batman’da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

Batman’da Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

​Diyanet-Sen Batman Şube Başkanlığı, 'edep dışı' açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanlığı, tüm Türkiye'de olduğu gibi Batman'da da Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik "edep dışı" açıklamaları nedeniyle Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basın açıklaması ve suç duyurusunda bulunmak üzere Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Hamit Ergin ve Diyanet-Sen üyeleri adliye binasına geldi.

Ergin burada yaptığı açıklamada, yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıktığı belirtilen Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkilerin her geçen gün çığ gibi arttığını söyledi.

Ergin, “İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte Müslüman ahlaki sınırları zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır. Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır.” dedi.

“İslam, bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyecektir”

Yaptığı programlarla Oktar’ın İslam’ı hedef aldığını belirten Ergin, “Her defasında Siyonizm’in önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkâr bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz. İslam’a ve insanlığa hizmetkâr olan, yüce dinimizin hizmetkârları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam’a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam’ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır.” diye konuştu. 

“Bunlar gizli ajandalı organize örgütlerdir”

Konuşmasının devamında Diyanet’in değersizleştirmeye çalışıldığını vurgulayan Ergin, “İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını ört pas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Bu bir kalkışmadır. İslam’a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. İnsanları Kur’an ve Sünnet ’ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Ergin, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

İLKHA


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.