Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2021 yılı Ekim ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2021 yılı Ekim ayına ait faaliyet raporunu açıkladı. Bingöl Umut Kervanı ekim ayında ihtiyaç sahibi 107 aileye 92 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

"Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir" hadis-i şerifini düstur edinerek, yetimin, öksüzün ve garibanın derdini dert edinen Bingöl Umut Kervanı Derneği, zengin ile ihtiyaç sahibi arasında köprü vazifesi görüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, "Ekim ayında; 23 aileye 3 bin 397 TL tutarında gıda yardımı, 16 aileye 1.760 TL tutarında kırmızı et yardımı, 33 aileye 27 bin 850 TL nakit (para) yardımı, 35 aileye 59 bin 335 TL giyim ve ayakkabı yardımı olmak üzere toplamda 107 aileye 92 bin TL yardım yapılmış oldu" dedi.

Gün geçtikçe Umut Kervanı Derneğine başvuranların sayısının arttığını söyleyen ve hayır kervanına destek talebini yineleyen Gönül, "Umut Kervanı, duyarlı ve yardımsever halkımızın yoksul ve fakire açılan kapısıdır. Bizler yetkili ve çalışanlar olarak, sizin adınıza koşuşturuyor, yoksul ve kimsesizlere kol kanat germeye çalışıyoruz. Maalesef toplumumuzda gerek enflasyon gerek işsizlik ve gerekse de boşanma olaylarına binaen yoksul ve fakirlerin sayısında her geçen gün artışlar oluyor. Yardım için derneğimize başvuranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Muhtaç ailelerle ilgili tutanaklarımız ve dosyalarımız da gün geçtikçe kabarmış oluyor. Bu ağır yükü kaldırmak, bunca yarayı sarmak elbette ki tek başımıza üstesinden gelebileceğimiz bir durum değildir. Bunun için inançlı, duyarlı ve vicdanlı bütün halkımızı ve bilhassa hali vakti yerinde olan insanlarımızı inisiyatif almaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki, kimsesiz ve darda kalmışlara yardım eli uzatmak hem dinimizin hem de örfümüzün gereğidir. Bu durum hem insani hem de İslami sorumluluğumuzun gerekleri arasındadır. Bu vesileyle varlıklı ve sorumluluk sahibi hemşehrilerimize çağrımızı yeniliyor, bu hayır kervanına ve bu hayır yarışına katılmalarını canı gönülden arzuladığımızı ifade etmek istiyoruz. Rabbim bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.


Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Bingöl Umut Kervanı ile yüzler gülüyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler