1. HABERLER

  2. BİNGÖL

  3. BİNGÖL

  4. Bingöl Umut Kervanı yardım faaliyetlerine devam ediyor
Bingöl Umut Kervanı yardım faaliyetlerine devam ediyor

Bingöl Umut Kervanı yardım faaliyetlerine devam ediyor

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), 2019 yılı Temmuz ayında 109 aileye ayni ve nakdi yardımında bulundu.

A+A-

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Temmuz ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir, "Temmuz ayında 109 aileye 19 bin 992 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptık. 37 aileye 3 bin 832 TL değerinde gıda, 13 aileye 10 bin 850 TL nakdi, 59 aileye 5 bin 310 TL kırmızı et yardımında bulunduk." dedi.

"İnfak Allah'a yaklaşmak için bir vesiledir"

İnfak'ın Allah'a yaklaşmak için bir vesile olduğuna vurgu yapan Demir, "İnfak; Rahman'ın bize verdiklerinden, kendisinin doğrudan vermediklerine bizim vermemizdir. Bundaki hikmet, bizim mala olan sevgimizin kırılması, dünyaya olan bağlılığımızın azalması, ahirete ilgimizin ve sevgimizin artması ve Rahman'ın bizi denemesidir. Çünkü insan infak ettikçe şeytandan uzaklaşır, Allah'a yaklaşır. Bir de bizim kazancımızın içinde başkasına ait olan miktarın hak sahibine verilip verilmediğini Rahman'ın görmesidir. Çünkü kazandığımız malların ve gelirlerin tamamı bize ait değildir. 'Ve onların (Müslümanların) mallarında belirli bir hak vardır. İsteyenler ve isteyemeyip mahrum kalanlar için.' (Me'aric 70/24-25) 'Onların mallarında isteyebilen ve isteyemeyen muhtaçlar için belirli bir hak vardır.' (Zâriyât 51/19) Bu ayetler bize açıkça gösteriyor ki, Allah azze ve celle, yoksulun ve isteyebilen ya da isteyemeyen muhtaçların rızkını, bizim rızkımızın içerisine koymuştur. Biz, onu oradan çekip alır ve ihtiyaç sahibi kişiye verebilirsek, imtihanın sırrına vakıf oluruz. Ancak kazancımızın tamamının bize ait olduğunu zannederek, emanet olarak rızkımız içerisine bırakılmış belli bir miktarı ayırmazsak, kul hakkı yemiş oluruz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.

Kurban bedeli 900 TL

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Demir, 2019 yılı için Umut Kervanı Vakfı'nın kurban bedelinin 900 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu söyledi.

"Bir umut da siz olmak istemez misiniz?"

Bingöl Umut Kervanı Derneği'nin kurbanlık temini için hazırlıklarının devam ettiğini belirten Demir, "Bizler, Bingöl Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizler de hazırsanız, Bingöl Umut Kervanı'na sizleri bekliyoruz. Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca 'Bir Umut'ta siz olmak istemez misiniz? Kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır." şeklinde konuştu.

Demir, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

"İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70, Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01, Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı"

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.