1. HABERLER

  2. BİNGÖL

  3. BİNGÖL

  4. Bingöl'de Adnan Oktar hakkında suç duyurusu
Bingöl'de Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

Bingöl'de Adnan Oktar hakkında suç duyurusu

Diyanet-Sen Bingöl Şubesi tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunularak basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Diyanet-Sen Bingöl Şubesi tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle Adnan Oktar hakkında 'iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile hareket'ten suç duyurusunda bulunularak basın açıklaması yapıldı.

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sözleri nedeniyle Adnan Oktar'ı kınadı. 

Diyanet-Sen Bingöl Şubesinde yapılan basın açıklamasının ardından Bingöl Adliyesine giden Diyanet Sen Bingöl Şubesi Başkanı Mücahit Çelik ve üyeleri, Oktar hakkında suç duyurusunda bulundular.

Yapılan basın açıklamasını okuyan Diyanet Sen Bingöl Şubesi Başkanı Çelik,  Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9 kanalından yaptığı programlarla halkın değerlerine uymayan yayınlar yaptığını söyledi.

Çelik, "İslam'ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak, normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak, nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır." dedi.

Adnan Oktar'ın Müslümanların gözünün içine baka baka değerlerini aşağıladığını belirten Çelik, şunları söyledi: "Oktar'a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyaneti hedef alarak aklınca cevap vermeye, Diyanetin ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar, Diyanetin gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte; ama kendisi eleştirildiğinde, özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar'a, senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da devletin anayasası ve ekonomik yapısı üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanetin sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor?"

Çelik, Oktar'ın bir takım süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençleri kendi menfaatlerine alet ettiğine işaret ederek, "Kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek, bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklare ediyoruz. İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır." ifadelerini kullandı.

"Diyanet'in bu fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan bir takım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar'ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız." diyen Çelik, "Bu bir kalkışmadır. İslam'a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. Hâkimlerimizden ve savcılarımızdan talebimiz odur ki İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların israil ve FETÖ hayranlığı dâhil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin." şeklinde konuştu.

Basın açıklaması sonrasında Diyanet-Sen Bingöl Şubesi Başkanı Çelik ve sendika üyeleri, Bingöl Adliye Sarayına giderek, Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundular.

İLKHA
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.