Büro Memur-Sen’den “izinler silinmesin, seneye devredilsin” talebi

Büro Memur-Sen’den “izinler silinmesin, seneye devredilsin” talebi

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Covid-19 sürecinde yaşanan olağanüstü gelişmeler sebebiyle kullanılmayan izinlerin 2021 yılına devredilmesini istedi.

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Unat, yaptığı yazılı açıklamada, 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu kamu görevlilerinin izinlerin kaldırılması, kullanamaması sebebiyle yaşanacak hak kaybına dikkat çekerek, kullanılmayan izinlerin 2021 yılına devredilmesini istedi.

Unat, “Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığının kendi çalışanlarının Covid-19 sürecinde yaşanan olağanüstü gelişmeler sebebiyle kullanılmayan izinlerin 2021 yılına devredilmesi genelge ile sağlandı. Ancak pandemi nedeniyle sadece sağlık çalışanları değil tüm kamu personelinin Covid-19 sürecinde izinlerin kullanamaması sebebiyle yaşanacak hak kaybına uğrayacak.” dedi.

Kamu görevlilerinin Covid-19 pandemi süreci başladığından bugüne gerek uzaktan çalışarak gerekse vardiyalı fiziksel çalışma koşullarıyla işini aksatmadan yerine getirdiğini belirten Unat, şöyle dedi:

“657 sayılı Kanun'a tabi kadrolu personelin Covid-19 pandemisi nedeniyle iradeleri hilafına kullandırılmayan yıllık izinlerinin dinlenme hakkının temel hak ve özgürlüklerden olması ve söz konusu kamu görevlilerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bir sonraki yıla (2021 yılı) devredilmesi yönünde düzenleme yapılmasını talep etmekteyiz.” 


Büro Memur-Sen’den “izinler silinmesin, seneye devredilsin” talebi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler