1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. ÇINAR

  4. Çınar'ın yeni kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI oldu
Çınar'ın yeni kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI oldu

Çınar'ın yeni kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI oldu

Resmi Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çınar Kaymakamlığına, Malatya Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI atandı.

A+A-

Resmi Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çınar Kaymakamlığına, Malatya Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI atandı.

Bismil Kaymakam'ı Kerem Süleyman Yüksel'in vekalet ettiği Çınar Kaymakamlığına, İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Malatya Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI atandı.

Kaymakam Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

2006 yılında Muhasebe Uzmanlığı görevini yaptı. 2009 yılında Muhasebe Denetmenliği eğitimini 1. olarak tamamlandıktan sonra, önce İstanbul sonra Yalova Defterdarlığında çalıştı.

2013 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2014 yılında Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü M.B.A. (İşletme Masterı) alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.2015 yılında İngiltere de başladığı University Of Portsmouth’ta Master Of Public Administration (Kamu Yönetimi Master’ı ) tamamladı. Rights Of Disabled Adults in UK and Inference for Turkey (Birleşik Krallıktaki Engelli Yetişkin Hakları ve Türkiye Açısından Çıkarsımlar) konulu master tezini vererek mezun oldu. İngiltere de bulunduğu müddetçe İngiltere ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde engellilerle ilgili inceleme ve gözlemlerde bulundu.

Yüksek lisans yaparken MATEMAN (KANKA) isimli engellilerin ve onların ailelerinin rehabilitasyonunu konu alan bir stratejik plan hazırladı. Belli aralıklarla görevli olduğu ilçelerde uygulamaya koydu. Görev süresince; “Bir Avuç Toprak-Bir Milyon Şehit”, “Kitap Okunur Her Yerde”, “Engellilerin Haftası Kültür ve Sanat Etkinlikleri” gibi projeleri uyguladı.

27 Aralık 2016 tarihinde Kaymakamlık Kursunu dönem 2.si olarak bitirip sonra ilk görev yeri olarak Karacasu Kaymakamlığında, bu görevinden sonra da 17.09.2018 tarihinde Malatya Yazıhan Kaymakamlığında göreve başladı.

14.07.2020 tarihinde Çınar Kaymakamlığına atandı. 

10 Ocak 2019 tarihinde Türk İdareciler Derneği tarafından yılın idarecisi seçilerek Özel Hizmet Ödülünü almıştır.

Çok iyi derecede İngilizce ve az derecede İspanyolca bilmektedir.

ÇINARINSESİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.