1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. ÇINAR

  4. Çınar'da 67 kız talebemiz daha icazet aldı
Çınar'da 67 kız talebemiz daha icazet aldı

Çınar'da 67 kız talebemiz daha icazet aldı

İTTİHADUL ULEMA Genel Sekreteri Mehmet Özer, Çınar medreselerinde ilim tahsil ederek mezun olan 67 kız talebeye düzenledikleri merasimle icazet verdiklerini belirterek, dünya ve ahiret saadeti için halktan çocuklarını medreselere göndermelerini istedi.

A+A-

İTTİHADUL ULEMA, kız ve erkek talebelerine icazet vermeye devam ediyor.

İTTİHADUL ULEMA Genel Sekreteri Mehmet Özer, Çınar’da mezun olamaya hak kazanan toplam 67 kız talebe için icazet merasimi düzenlediklerini belirtti. Medreselerinde ilim tahsil eden öğrencilere ortaöğretim ve lisans okuma imkânının da sunulduğunu aktaran Özer, halktan, kadim bir geleneğe sahip olan medreselere sahip çıkmalarını ve çocuklarını medreselere göndererek onların dünya ve ahiretleri için çaba sarf etmelerini istedi.

Özer, yaptığı açıklamada, "İTTİHADUL ULEMA olarak medreselerimizde erkeklere İslami ilimleri verdiğimiz gibi kızlarımıza da aynı ilimleri vermekteyiz. Medreselerimizde 5 yıllık ilmi bir müfredat uygulanmaktadır. Bu ilimleri okurken öğrencilerimize İmam-Hatip ve İlahiyat okuma imkânı da sunmaktayız. Halkımızdan, kadim bir geleneğe sahip olan medreselerimize sahip çıkmalarını, çocuklarını medreselerimize göndererek onların dünya ve ahiretleri için çaba sarf etmelerini, böylece maddi ve manevi desteklerini bekleriz." ifadelerini kullandı.

ÇINARINSESİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.