Çınar'daki okul kütüphanesine kitap yardımı

Çınar'daki okul kütüphanesine kitap yardımı

Çınar ilçemizde yeni açılan okul kütüphanesine vatandaşlar kitap yardımında bulundu.

Çınar ilçemize bağlı Beşpınar Mahallesindeki okulun kütüphanesinin kitap ihtiyacı vatandaşlar tarafından karşılandı.

Yazar Devran Sinanoğlu'nun öncülük ettiği, çalışamaya Diyarbakır 8. Jet Ana Üst Komutanlığında ki görevli Türk Silahlı Kuvvetleri personelleri kütüphane için gerekli olan sandalye ve kitap yardımında bulundular.

Yazar Devran Sinanoğlu, iş insanı Remzi Ava, eczacı Erdal Akildiz ve Şahabettin Çelik kütüphaneye katkıda bulundular.

Yazar Sinanoğlu, "Okuyan insan duygularını ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilir, meramını anlatırken zorlanmaz. Okumayan insan ise kendini ifade etmekte güçlük çeker ve şiddette başvurur. Okumak bir yerde kendini keşfetmektir, kendini tanımaktır, kendini anlatmaktır. Kitap ihtiyacı olan okullarımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

İş insanı Remzi Ava, "En büyük yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Biz bugün elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Okullarımıza yardımlarımız devam edecek." dedi.

Eczacı Erdal Akildiz, " Çocuklarımıza küçükken okumayı aşılamalıyız, ağaç yaş iken eğilir. Şimdiden okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri için onlara kitap hediye ettik." şeklinde konuştu.

Şahabettin Çelik ise "Çocuklar yarının toplum emelidirler. Temeli sağlamlaştırmak için okumalı ve okutmalıyız." ifadelerini kullandı.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler