Dicle Elektrik ile Dicle Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Dicle Elektrik ile Dicle Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Dicle Elektrik ile Dicle Üniversitesi arasında Lisansüstü Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü imzalandı.

Genel Müdür Yaşar Arvas ile Rektör Prof. Mehmet Karakoç tarafından imzalanan protokol ile Dicle Elektrik çalışanlarına yönelik tezsiz yüksek lisans imkânı tanınırken, Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına ise Dicle Elektrik’te istihdamda öncelik sağlanacak.

Güneydoğu’daki 6 ile elektrik dağıtım hizmeti veren ve bölgenin en büyük özel şirketi olan Dicle Elektrik ile bölgenin en eski ve köklü yükseköğretim kurumu olan Dicle Üniversitesi, eğitim ve öğretim alanındaki iş birliklerini perçinledi. Daha önce Fen Bilimleri Enstitüsü ile imzalanan eğitim ve öğretim protokolü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile de imzalandı.

Protokol Yüksek lisans ve istihdam imkânı sağlıyor

Lisansüstü Eğitim ve Öğretim İşbirliği Protokolü, Dicle Elektrik Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Genel Müdür Yaşar Arvas ve Rektör Prof. Mehmet Karakoç tarafından imzalandı. İmza töreninde Dicle Üniversitesi akademisyenleri ve Dicle Elektrik yöneticileri de hazır bulundu.

İmzalanan protokol ile sağlanacak Tezsiz Yüksek Lisans Programına katılım imkânı sayesinde Dicle Elektrik çalışanlarının kariyer gelişimlerine katkı sağlamasının yanında çalışmalarda kullanılacak bilimsel yöntemlerin öğrenilmesi, uluslararası standartların yakalanarak verimlilik ve kalitenin artırılması hedefleniyor. Diğer taraftan Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının da Genç Enerji Projesi ile Dicle Elektrik’te istihdamda öncelik imkânı sunulacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.