Diyanet İşleri Başkanlığından Sözcü'nün haberine 2. kez yalanlama

Diyanet İşleri Başkanlığından Sözcü'nün haberine 2. kez yalanlama

Sözcü Gazetesi'nin 24 Şubat'ta "5 Yıldızlı Diyanet" başlığıyla yayınladığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yalanlanan haberi yeniden yayınladı.

Sözcü Gazetesi'nin bugünkü nüshasında yer alan, "Diyanet 5 yıldızlı otelde toplantı yaptı" başlıklı haberi ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, iyi niyet taşımayan, okuyucuya karşı sorumlulukları ihlal eden ve habercilik ilkeleriyle bağdaşmayan bu tutumun kamuoyunun vicdanına havale edildiği ifade edildi.

Açıklamada "Söz konusu haberdeki bilgiler, 24 Şubat 2020 tarihinde yine aynı gazetede, '5 Yıldızlı Diyanet' başlığıyla yayınlanmış, haberin ardından 25 Şubat 2020 tarihinde Başkanlığımız tarafından konuyla ilgili bir basın açıklaması yapılarak haberde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edilmişti. Maalesef aynı gazete bugün de daha önce yayınladığı haberdeki bilgileri yeni gibi sunarak algı operasyonu yapmaya çalışmıştır." denildi.

Mart 2020'den bu yana salgın süreci nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığınca eğitimlerin çevrimiçi yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Başkanlığımız stratejik plan çerçevesinde personelimizin yeni gelişmelere intibakları, dini ve sosyal alanda ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki yeterliklerinin artırılması, kurum aidiyetlerinin güçlendirilmesi, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerinin sağlanması ve din istismarına karşı farkındalık oluşturulması amacıyla farklı alanlara yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu eğitimlere 81 şehrimizden personellerimiz katılmaktadır. Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri, öncelikli olarak eğitim merkezlerimizde yürütülmektedir. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren 4/B Sözleşmeli Personelimiz, eğitim merkezlerimizde mesleğe hazırlık eğitimlerine alınmıştır. Bu nedenle yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları ile mevzuat gereği yapılması zorunlu olan bazı hizmet içi eğitimler, eğitim merkezleri dışında, eğitim salonlarıyla birlikte konaklama imkanı olan, sezon dışında uygun şartlardaki mekanlar tercih edilmektedir. Zira Başkanlığımızın kampüsü içerisinde bu eğitimler için konaklama imkanı bulunmamaktadır."

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler