Diyanet-Sen: Kutsal kıblemize yapılan hadsiz saldırıyı kınıyoruz

Diyanet-Sen: Kutsal kıblemize yapılan hadsiz saldırıyı kınıyoruz

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille kınadı.

“Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kâbe’mize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” diyen Güldemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekânı, kıblemiz Kabe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum.  Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerine yer verdi.

Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı olmadığını belirten Güldemir “Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon. Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak ‘kaos’ peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası, bundan sonra da sessiz kalmayacaktır.” dedi.

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Güldemir “Dünya ve ülke olarak Coronavirus nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir.” dedi.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Güldemir “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir an önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.