Diyanet Sen’den öğrenci ve velilere seçmeli ders çağrısı

Diyanet Sen’den öğrenci ve velilere seçmeli ders çağrısı

Öğrenci ve velilere de önemli tavsiyelerde bulunan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Kur'an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin önemine vurgu yaptı.

Seçmeli derslerin belirlenme işlemlerinin 4 Ocak’ta başladığını 22 Ocak’ta da son bulacağını hatırlatan Arvas, "Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir.” dedi.

“Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir” diyen Arvas, “Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocak’ta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim.” ifadelerini kullandı.

İyi ve faydalı bir neslin yetişmesi için ailelere de tavsiyelerde bulunan Arvas, “Bugün birçok gencimizin cinayet, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu belleklerine yerleştirmek, yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için özellikle biz ebeveynlerin vazgeçilmez bir görevidir.

Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş;

Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne vicdandır;

Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır

Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.” dedi.

 Arvas, Veli ve Öğrencilere seslenerek:

“Değerli Veliler, Sevgili Gençler!

Allah’ın sözlerini öğrenmek ve anlamak için Kur’an-ı Kerimi, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek ve örnek almak için Peygamberimizin hayatı, dinimizi en güzel öğrenmek için de Temel Dini Bilgiler derslerini seçelim" dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler