Diyarbakır Bağlar Belediyesi taziye evi yenileme çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır Bağlar Belediyesi taziye evi yenileme çalışmalarına devam ediyor

Başkan Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla belediye meclis üyelerinden oluşturulan heyet, kırsal ve merkez mahallelerinin sorunları yerinde tespit etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla belediye meclis üyelerinden oluşturulan heyet, kırsal ve merkez mahallelerinin sorunları yerinde tespit ederek, taziye evlerinin yenilenmesinden kırsaldaki öğrencilerin giyim ihtiyaçlarının karşılanması ve ibadet yerlerinin bakımına kadar birçok alanda hizmetleri vatandaşa ulaştırdı.

Yürütülen çalışmalarla 2021 yılı içerisinde kırsalda Çiçekliyurt, Bat Çanakçı ve Yemişalan Mahallelerindeki taziye evlerinin bakım ve onarımı yapılarak malzeme desteği sağlandı. Merkez Yunus Emre Mahallesi'ndeki taziye evinin yenilenmesine başlandı.

Kırsal mahallelerdeki okullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim desteği sağlanırken, çevre ve doğa bilincini geliştirmek amacıyla birçok mahalle ve okulun bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Cami ve Kur'an Kursu başta olmak üzere dini ibadet yerlerinin ihtiyaçları belediye tarafından karşılandı.

Her ay bir muhtarlığı olmak üzere 2021 yılı içerisinde 12 merkez mahalle muhtarını yerinde ziyaret ederek görüş ve beklentilerini rapor eden heyet 2022 yılında bu defa kırsal mahalle muhtarlarına yönelik çıkarma yapacak.

Bağlar Belediyesi, 12 merkez mahalle ve 128 kırsal yerleşim yerinin sorunlarını yerinde tespit ederek zaman kaybı yaşanmadan hızlı karar alarak çözmek için önemli bir yöntem uyguladı. Bir yandan mahalle ve mezraları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, diğer yandan sorunların sağlıklı bir şekilde tespit edilmesine olanak sağlamak üzere belediye meclis üyelerinden oluşan heyet oluşturdu.

İstişareye büyük önem verdiklerini belirten Başkan Beyoğlu, "Bizim göremediklerimizi vatandaşlarımız daha iyi görebilir. Neticede buralarda yaşayan kendileri. Bu yüzden halkımızla doğrudan temas kurmak için hem kendimiz ziyaret ediyoruz hem de ekiplerimizi vatandaşlarımızın ayağına gönderiyoruz." şeklinde konuştu.

3f573f8bea2fc73ceeff.jpg

43d680487f1aaed89769.jpg

658fa5dca38ad70c221d.jpg

4981c3ee464fd5500069.jpg

94314e975a699080fad1.jpg

cc140451fd8cb8978398.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler