Diyarbakır Kayapınar'da Oyuncak Atölyesi Açıldı

Diyarbakır Kayapınar'da Oyuncak Atölyesi Açıldı

Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi tarafından oyuncağı olmayan çocuklar için Oyuncak Atölyesi açıldı.

Kayapınar Belediyesi tarafından oyuncağı olmayan çocuklar için Oyuncak Atölyesi açıldı. İlçedeki sitelerden toplanan ihtiyaç fazlası oyuncaklar, oyuncağı olmayan kırsaldaki çocuklara ulaştırılıyor.

Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi tarafından oyuncağı olmayan çocuklara yönelik Oyuncak Atölyesi açıldı.

Kayapınar Belediyesi, Diclekent Mahallesi’ndeki Evlendirme Dairesinin içerisinde bulunan Parkta “Çocuklar Gülsün diye” sloganıyla Oyuncak Atölyesini hizmete açtı. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un ve miniklerin katılımıyla açılışı yapılan atölyede, 15 kumbarayla sitelerden toplanan oyuncaklar gerekli onarımın ardından köy çocuklarına ulaştırılacak.

Yine çocuklar belirli saatlerde atölyeye giderek, hem oyunlar oynayıp takas usulü oyuncak alabilecek, hem de etkinliklere katılabilecekler.

Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi tarafından oyuncağı olmayan çocuklara yönelik Oyuncak Atölyesi açıldı.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Oyuncağı olmayan çocuklar ile fazla oyuncağı olan çocukların kaynaşması konusunda çalışmalar yapıp, büyük kumbaralar yaptıklarının altını çizerek, “Akabinde bunları alıp sitelere bıraktık. Bu sayede fazla oyuncakları olan çocuklar, oyuncaklarını bırakıyorlar. Bizler de onları alıp temizliyoruz, yeniliyoruz. Akabinde oyuncağı olmayan çocuklarla bunları paylaşacağız. Sonrasında ise atölyelerimizden oyuncakları kırık dökük olanlar varsa ve tamir ediyoruz. Bunların dışında zeka oyunlarımız var. Burada çocuklar gelip, zeka oyunlarımızı oynayabilir. Bir de iki adet atölyemiz bulunmaktadır. Bunlardan biri ahşap atölyesi, bir diğeri ise el sanatlarıdır. Çocukların belirli saatlerde gidip, vakit geçirebilecekleri bir yerdir” dedi.

“OYUNCAKLAR KÖY ÇOCUKLARINA GÖNDERİLECEK”

Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi tarafından oyuncağı olmayan çocuklara yönelik Oyuncak Atölyesi açıldı.
“Kırsal kesimlere, köylere oyuncaklarımız gidecektir” diyen BelediyeBaşkan V. Koç, şöyle dedi:
“Bunun için de oyuncak bağışlarımızı isteyen gönüllüler getiriyor. Biz zaten kumbaraları sitelere bırakarak, onları karşılıyoruz. Bıraktığımız kumbaralar bağış ile elimize ulaştı. Kumbaralarımız şuana kadar 15 siteye bırakıldı. Biz haftada bir kumbaraların yerini değiştirerek, Kayapınar’daki her siteye bırakmayı amaçlıyoruz. Ardından ise burada elde ettiğimiz oyuncaklarla köy çocuklarına ulaşacağız. Bir sürü oyuncağa kavuşamayan çocuklarımız, oyuncaklara kavuşarak burada bir paylaşım unsurunu, çocukların paylaşım hissiyatını yaşatmaya çalışacağız”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler