Diyarbakır'da 25 bin kişi siyer yarışmasına katılıyor

Peygamber Sevdalıları Vakfının "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla Türkiye geneli düzenlediği Siyer Yarışmasına Diyarbakır'dan yaklaşık 25 bin kişi katıldı.

Her sene "Kaybedeni olmayan" sloganıyla Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 4 kategoride gerçekleştirilen Siyer Yarışması, Diyarbakır il merkez ilçelerinde 40 okulda yaklaşık 25 bin adayın katılımıyla gerçekleşti.

Sınav öncesinde yapılacak Siyer Yarışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Kaya, soruların bu akşam Rehber TV ekranlarında yanıtlanacağını, kesin olmayan sonuçların bir hafta sonra açıklanabileceğini söyledi.

Düzenlenen Siyer yarışmasıyla ilgili genel bilgilendirmede bulunan Kaya, "Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bugün siyer yarışmasını inşallah gerçekleştireceğiz. Bugün büyük bir gün ve bizlerle beraber katılımcılar da heyecanlı. İnşallah saat 11.00'de sınavımız başlayacak. 4 kategoride yapılacak olan yarışmamız toplamda 90 dakika sürecek olup 12.30'da nihayete erecek." dedi.

Sınav soruları bugün Rehber TV ekranlarında cevaplanacak

Kaya, "Kategorileri değerlendirecek olursak birinci kategoride 4 ve 5, ikinci kategoride 6, 7 ve 8, üçüncü kategoride 9,10,11 ve 12'inci sınıflar, dördüncü kategoride ise bunların dışında olan katılımcılar yarışmaya iştirak edeceklerdir." ifadelerini kullandı.

Sınav sonuçları ve olabilecek itiraz değerlendirme sürecine ilişkin detayları aktaran Kaya, "İnşallah kesin olmayan sonuçları bir hafta-10 gün içerisinde, kesin sonuçları da yapılacak itiraz ve değerlendirmeler sonrasında açıklamış olacağız. Kesin sonuçlar açıklandıktan sonra ödül alacak katılımcılara ödülleri dağıtılacak." şeklinde konuştu.

Kaya, "Diyarbakır genelinde onlarca okulda yaklaşık 25 bin katılımcı sınava iştirak edecek. Bugün sınav neticelendikten sonra saat 16.00'da ve akşam sınav soruları Rehber TV'de canlı olarak yayımlanacak, her bir soru cevap bulacak. Katılımcılar cevapladıkları soruları oradan teyit edip kendi durumlarını görebileceklerdir. Bizler bu sınavı, ödüllerin yanında kaybedeni olmayan bir yarışma olarak açıklıyoruz. Kimse kaybetmeyecek, çünkü herkes Aleyhisselatuvesselamın hayatını öğrenmiş olacak. Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyoruz." diye belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler