Diyarbakır'da belediye personeline "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimi verildi

Diyarbakır'da belediye personeline "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimi verildi

​Merkez Bağlar Belediyesi, çeşitli kademelerde görev yapan bin 300 personeline belli periyotlar halinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim çalışması başlattı.

400 bin nüfusu ile Türkiye'de 36 ilden büyük olan Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde belediye, yoğun iş yükü karşısında personelin bilinçli ve tedbirli davranmasını sağlamak üzere iş sağlığı ve güvenliği alanlarında eğitim süreci başlattı.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla başlatılan çalışmalarla bin 300 personeli bulunan belediyede birçok departmanda çalışan personel, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası gereği belediyenin iş güvenliği uzmanları tarafından periyotlar halinde eğitim sürecinden geçirilecek.

Eğitim kapsamında çalışanların sorumlulukları ve hakları konusunda bilgilendirilmeleri sağlanarak tüm çalışanları kapsayacak şekilde yapılan işlerin tehlike sınıfına göre eğitimler sürdürülecek.

Verilen eğitimlerle belediye personelinin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirilmesini amaçladıklarını söyleyen Beyoğlu "Birçok İl'den büyük olan ilçemizin buna bağlı olarak iş yükü de fazladır. Çeşitli birim ve departmanlarda görev yapan personelimizle halka en iyi şekilde hizmet etmesi için çalışıyoruz. Bunu yaparken personelimizin iş sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde korumayı da amaçladığımız için bu eğitim sürecini başlattık. Bu faydalı eğitim sürecinin sonunda inşallah tüm personelimiz bilinçlendirilmiş olacak." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler