​Diyarbakır'da "reklam" adı altında çıplaklığın teşhir edilmesi tepki çekti

​Diyarbakır'da "reklam" adı altında çıplaklığın teşhir edilmesi tepki çekti

​Diyarbakır'da bir gelinlik defilesi ile kuyumculuk fuarında, ahlak sınırlarını aşan giyim tarzlarıyla ürünlerin pazarlanması, siyasi partilerin tepkisini çekti.

Diyarbakır'da geçtiğimiz gün gelinlik satan bir iş yeri, içlerinde yabancı uyrukluların da bulunduğu mankenlere giydirdiği dekolteli gelinliklerle açık alanda podyumda tur attırdı.

Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan kuyumculuk ve mücevher fuarında da yarı giyinik kadınlara, takı ve mücevheratlar taktırıldı.

Peygamberler ve sahabeler şehri olarak anılan Diyarbakır'da bu tür organizasyonların yapılması ürünlerden çok, kadın vücudunun teşhiri olarak değerlendirildi.

Yapılan organizasyonlara HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi Diyarbakır il başkanları tepki gösterdi

Dinç: Kadınlar üzerinden toplumu ifsat etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Diyarbakır'ın manevi değerlerle dopdolu, peygamberleri ve sahabeleri barındıran mübarek bir şehir olduğunu hatırlattı. Dinç, ancak son zamanlarda bu manevi değerlerle dopdolu olan Diyarbakır'ı birilerinin ifsat etmeye çalıştığına dikkat çekti.

Dinç, "Yakın zamanda güya 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü' ismi altında 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' adıyla Diyarbakır'da kadınlar bisiklet üzerinde tur attılar. Buradaki amaç elbette kadınların sadece bisiklet sürmesi değildi. Böylece kadınların bedenleri üzerinden bazı hesaplar yapılıyor. Aynı şekilde bugünlerde altın fuarı adı altında bazı kadınları getirtip altınlarla süsleyerek bu halkın değerlerine, peygamberler ve sahabeler şehrinin maneviyatına aykırı hareketler yapıldı. Ayrıca bir gelinlikçi, aralarında yabancı uyruklu kadınların da olduğu mankenleri getirtip iş yerlerinin önünde podyum kurup yürüttü. Kadının bedeni üzerinden onu bir meta gibi görüp ticari çıkarlar için yapılan bu eylemler asla kabul edilemez." dedi.

Kadınların, annelik gibi mukaddes bir görevinin olduğunu söyleyen Dinç, "Cennet annelerin ayakları altındadır." hadisine atıfta bulunarak, "Kadınlarımız ve bacılarımız değerlerimizdir. Bu değerlerimizin ticari bir meta olarak görülmesi, onların bedenleri üzerinden ticari hesaplar yapılması kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Kadınlar üzerinden toplumu ifsat etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur." dedi.

Aslan: Kadınları, ticari meta olarak öne çıkarmak asla kabul edilemez

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Yaşar Aslan, köklü bir tarih ve geleneğe bağlı bir millet olduklarını belirterek inancın, hayatları şekillendirdiği bir kültür ve bir iklimden geldiklerini söyledi.

Aslan, "Bu gelenek ve değerler, ruh yapımızı ve maneviyat dünyamızı şekillendiren esasların başından gelir. Gelenek ve inançlarımıza ayrı bir değer verilmesi bizim için önemlidir. Kadın bir eşya değildir ve cinsel bir obje asla değildir. Kadınları bir mal, eşya ve cinsel obje olarak gören zihniyet kapitalist ve materyalist anlayıştır. Bu anlayışa göre kazanç elde etmek için her yol ve yöntem mubahtır. Bu nedenle fuarlarda kadınları bu anlayışla, ticari meta olarak öne çıkarmak asla kabul edilemez, şiddetle reddediyoruz." ifadelerini kullandı.

Aslan, "Bu organizasyonları yapanların, bu konuda inançlarımıza dikkat etmeleri ve saygı göstermeleri çok önemlidir. İnanç ve geleneklerimizin onlar için de çok değerli olduğunu bilmeleri ve saygılı olmaları gerekmektedir. Kendilerini, inançlarımıza ve geleneklerimize saygılı olmaya davet ediyoruz." çağrısında bulundu.


​Diyarbakır'da "reklam" adı altında çıplaklığın teşhir edilmesi tepki çekti

​Diyarbakır'da "reklam" adı altında çıplaklığın teşhir edilmesi tepki çekti

​Diyarbakır'da "reklam" adı altında çıplaklığın teşhir edilmesi tepki çekti

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler