1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. Diyarbakır'da TARSİM toplantısı gerçekleştirildi
Diyarbakır'da TARSİM toplantısı gerçekleştirildi

Diyarbakır'da TARSİM toplantısı gerçekleştirildi

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünün koordinasyonu ile Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünce 17 ilçeyi kapsayacak şekilde düzenlenen toplantıya ilçe müdürleri, ziraat oda başkanları, çiftçiler ve teknik personel katıldı.

TARSİM Şanlıurfa Bölge Müdürü Serdal Doğan ve Kıdemli Uzman Muharrem Ünal; Tarım Sigortaları 2020 yılı uygulamalarının yer aldığı Tarım Sigortaları Havuzu tarafından 2020 yılında kapsama alınacak riskler, ürünler ve bölgeler ile prim desteği oranlarına ilişkin bilgiler verdiler.

Tarsim, her yıl çiftçilerden gelen talepleri göz önüne alarak devlet destekli tarım sigortalarının kapsamını genişletmektedir. Kapsamın genişletilmesiyle tarım sigortalılık oranı da yükselmektedir.

Tarsim Şanlıurfa Bölge Müdürü Serdal Doğan, “Üreticilerin devlet destekli tarım sigortasına olan ilgisinin her geçen gün artmaktadır. Tarımda doğal risklerin, bitkisel ve hayvansal üretimde önemli derecede ekonomik kayıplara sebep olabilmekte, Tarım Sigortaları Kanunu doğrultusunda ortaya koyulan sigorta uygulamalarıyla, doğal riskler karşısında oluşan mağduriyetler giderilmektedir. Devlet desteği nedeniyle ilimizde sigortalanan alan ve hayvan sayısında her geçen yıl artış olmaktadır.” dedi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.