Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesinden Boğaziçi Üniversitesindeki provokasyona tepki

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesinden Boğaziçi Üniversitesindeki provokasyona tepki

​Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, 28 Şubat'ın psikolojik harekâtını andıran söylem, yöntem ve eylemlerle darbe arayışına girenlerin Boğaziçi Üniversitesindeki ortamda yeni bir tezgâhın peşinde olduklarını söyledi.

Boğaziçi Üniversitesinde sapkın bir grubun Müslümanların kutsal mekânı olan Kâbe'ye yaptığı saygısızlığın ardından devam edilen eylemler, başta ABD olmak üzere tüm darbe girişimcilerin iştahını kabarttı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, nereden zuhur ettikleri belli olmayan sapkın bireylerin oluşturulan kaotik ortamda ortaya çıkmaları, kendilerine alan açmaya çalışmaları, seslerini duyurma gayretlerinin bu topraklarda asla gerçekleşemeyeceği ve meşruiyet arayışıyla kinlerini kusmaları beyhude bir çırpınma olduğunu kaydetti.

"Boğaziçi Üniversitesindeki ortamı kendisine uygun bir zemin olarak görenler yeni bir tezgâh peşindeler"

Söylemez, "Taksim Gezi Parkı'nda ağaçların yerinin değiştirilmesini 'ağaçlar katlediliyor' bahanesiyle fırsata çevirmeye çalışanlar, 28 Şubat'ın psikolojik harekâtını andıran söylem, yöntem ve eylemlerle darbe arayışına girenler, Boğaziçi Üniversitesindeki ortamı kendisine uygun bir zemin olarak görenler yeni bir tezgâh peşindeler. Hukuka, kanuna ve mevzuata uygun olarak gerçekleştirilen rektör atamasını kendi ideolojik saplantılarına uygun bulmayanlar, algısal yöntemlerle, tepkisel söylemlerle bir eylem kapasitesi oluşturma gayretkeşliği içindeler. Yeni atanan rektörün daha önce bir siyasi partiden aday olduğu bahanesiyle rektör olarak görevlendirilmesine karşı çıkanların siyasi özgürlüklerden ne anladığı, amaçlarının bilim değil, sadece ideoloji olduğu, bazı hak ve özgürlükleri sadece kendilerine yakıştırdıkları, vandallıklarından ve sürekli darbe arayışlarından açıkça belli olmaktadır."

"Sapkın bireylerin oluşturulan kaotik ortamda ortaya çıkmaları ve kinlerini kusmaları beyhude bir çırpınmadır"

"İliklerine kadar işlemiş vesayetçi, darbeci ahlaksızlıkla hareket edenlerin kamu kurumlarının devlete ait millete hizmet mekânı olduğunu bilmeleri, bilmiyorlarsa da öğrenmeleri gerekmektedir." diyerek devam eden Söylemez, "Bu güruh, her ortamda akademisyenlere ve kamu görevlilerine siyaset yasağının kaldırılmasını savunurken, kendilerinden görmedikleri kişilere karşı ne kadar gaddar ve sekter olduklarını bir defa daha gösterdiler. Gösteri adı altında sürdürülen arbedede üniversite öğrencilerinden ziyade terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin olması, işin amacını ve meşruiyet derecesini zaten göstermektedir. Ayrıca, nereden zuhur ettikleri belli olmayan sapkın bireylerin oluşturulan kaotik ortamda ortaya çıkmaları, kendilerine alan açmaya çalışmaları, seslerini duyurma gayretleri, bu topraklarda asla gerçekleşmeyecek meşruiyet arayışıyla kinlerini kusmaları beyhude bir çırpınmadır." diye kaydetti.

"Milletin iradesine ipotek koymak isteyenlerin, vesayet özlemiyle her şeye teşne olanların vandallıklarını özgürlük saymak safdilliktir"

Gezi'yle akrabalığını ortaya koyanların, aradıklarını asla bulamayacaklarını belirten Söylemez, şöyle devam etti:

Kıblemiz olan Kâbe'nin resmini saygısızca yere atanlar, kendi öğrencilerini fişleyenler, 'mesele Boğaziçi değil, sen hâlâ anlamadın mı' pankartıyla 'Gezi'yle akrabalığını ortaya koyanlar, aradıklarını asla bulamayacaklardır. Milletimiz, bu ve benzeri olayları ve tezgâhları basiretiyle görmekte, ferasetiyle değerlendirmekte, sabırla ve tahammülle izlemektedir.

Biz her zaman düşünce ve fikir özgürlüğünden yanayız. Mağdur olan herkesin hakkını ararız, sözcülüğünü yaparız. Fikrine katılmasak bile herkesin düşüncesini ifade etmesinden yanayız. Ülkemizde elbette insanlar demokratik haklarını kullanmalı, gösteri yapabilmeli, yürüyüşle hak arayabilmelidir. Ancak küresel güçlere payandalık yapanların, ipleri emperyalistlerin elinde olan kuklaların, kendini kamufle eden etki ajanlarının, milletin iradesine ipotek koymak isteyenlerin, vesayet özlemiyle her şeye teşne olanların vandallıklarını özgürlük saymak safdilliktir.

"Kaosla beslenen bu zihniyetin milletimizin iradesine ket vurmasına karşı, 28 Şubat ve 15 Temmuz'da olduğu gibi, aynı kararlılıkla duracağız"

Eğitim-Bir-Sen olarak, yasakların ve sınırlamaların kalkması ve özgürlük alanlarının genişlemesi için mücadele ettiklerini kaydeden Söylemez, "Görüntüsü yerli, zihniyeti yabancı, istiklal mücadelesinin manasını bilmediği için istikbali müstemleke temsilciliği olarak hayal eden, kaosla beslenen bu zihniyetin milletimizin iradesine ket vurmasına, devletin bağımsızlığına karşı, 28 Şubat'ta, 17/25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da olduğu gibi, aynı kararlılıkla duracağız." diye belirtti.

     

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler