Ensarioğlu: “Temizliğin inancımız gereğince ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük”

Ensarioğlu: “Temizliğin inancımız gereğince ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük”

Corona virüs salgını tüm dünyaya hızlıca yayılmaya devam ederken, uzmanlar salgının önüne geçmek için hijyenin çok önemli olduğunu belirtiyor.

Corona virüs salgını önlemleri içerisinde temizliğin hayati öneme sahip olduğunu belirten uzmanlar, gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine dikkat çekiyor.

Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu da Corona virüs salgınına karşı temizliğin önemine vurgu yaparak, Diyarbakır ilinde bütün sağlık çalışanları ve hastaneler ile salgın için gerekli önlemlerin alındığını söyledi. 

“Yetkililer hiçbir şey olmaması için ellerinden geleni yapıyor”

Corona virüs salgını için gerekli önlemleri alan ülkeler içerisinde Türkiye’nin örnek bir ülke olduğunu belirten Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Tüm dünyada bu salgın yaklaşık 100 gündür devam ediyor. Bu salgına karşı en iyi önlem alan ülke Türkiye'dir. Çünkü Türkiye ne kadar az zararla atlatabiliriz temkiniyle davranıyor ve bütün ekibiyle önlemini alıyor. Allah'ın izniyle sürekli çalışan bir sağlık bakanımız var. Yetkililer hiçbir şey olmaması için ellerinden geleni yapıyor.” dedi.

Corona virüs hastalığının tespitinin kısa sürede yapılamadığını belirten Ensarioğlu, “Şimdi bunun tespiti bir anda olmaz. Nitekim hasta tetkikler, çalışmalar ve gerekirse gözlem altında tutulur. Eğer hastanın tetkikleri pozitif çıkarsa bölgede bulunan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınacaktır.  Şunu da söylemek gerekir ki Diyarbakır genelinde karantinaya alınan her herhangi bir vakaya rastlanmamıştır.  Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi de tedavi için donanımı yüksek olan bir hastanedir. Tecrübeli ve deneyimli bir ekibi var.” ifadelerini kullandı.

“Temiz olan bir insanın hastalığa yakalanması çok düşük bir ihtimaldir”

Corona virüs salgının insana bulaşmaması için hijyenin çok önemli olduğunu vurgulayan Ensarioğlu, “Temizliğin inancımız gereğince ne kadar önemli olduğunu Corona virüsünün gelmesiyle öğrendik. Bunu biliyoruz ki, temiz olan bir insanın hastalığa yakalanması çok düşük bir ihtimaldir. Peygamber Efendimizin de dediği gibi temizlik imandandır.” hadisini hatırlattı. 

Sağlık- Sen bünyesinde hastaneleri sürekli gezdiklerini belirten Ensarioğlu, “Sağlık-Sen olarak hastaneleri geziyoruz. Gözlemlerimiz sonucu, hastanelerdeki herkes var gücüyle çalıştıklarını görüyoruz. Biz inancımızla hizmet eden bir toplum olarak inşallah bu salgınla baş edeceğiz.  Özellikle şunu söylemek istiyorum ki; bakanlık ve yetkili kişiler dışında hiç kimseye inanmayın. Bu süreçte yetkili kişilerin dediğini yapın. Ayrıca vatandaşlarımız da bu konuda tedirgin olmamalıdır. Çünkü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sürekli yeni gelişmelerden tüm ülkeyi basın aracılığıyla bilgilendiriyor.” ifadelerini kullandı.

İLKHA


Ensarioğlu: “Temizliğin inancımız gereğince ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler