Filistinli öğretmen Esma Mustafa, Küresel Öğretmen Ödülü'nü aldı

Filistinli öğretmen Esma Mustafa, Küresel Öğretmen Ödülü'nü aldı

Gazze Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Halime Sa'diyye Kızlar Okulu'nda İngilizce öğretmenliği yapan Esma Mustafa adlı bayan öğretmen, Hindistan'daki AKS Education Award kurumu tarafından verilen Küresel Öğretmen Ödülü'nü almaya hak kazandı.

Esma öğretmenin, eğitim alanındaki üstün çalışmaları ve yazdığı kitaplarla Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasına katıldığı belirtildi. Yazdığı kitaplar arasında İngilizce Konuşmayanlar İçin İngilizce Öğretiminde 45 Taktik ve İngilizce Öğretiminin Maharetleri İçin Dünya Eğitim Turları adlı kitapları da var.

Esma öğretmen dünyadaki değişik eğitim kurumlarına, uluslararası çapta sosyal eğitim gruplarına katıldı ve Microsoft, Google, Apple ve National Geographic gibi dijital alanda eğitim programları hazırlayan şirketlerden akreditasyonlar aldı.

Esma öğretmenin ödül almasına vesile olan çalışmalarından biri de ileri teknolojiyi eğitim alanında kullanması ve öğrencilerin gidişatını ve başarılarını takip konusunda olumlu sonuçlar elde etmesi oldu. Bu çerçevede 100 farklı ülkedeki öğretmenlerle de irtibata geçerek yardımlaşma faaliyeti gerçekleştirmeyi başardı.

Esma öğretmen aynı zamanda uluslararası konferanslara katıldı ve geniş bir öğretmen kitlesinin yetiştirilmesiyle ilgili ve özellikle de İngilizce öğretimine ağırlık veren "Ekranların Arkasındaki Öğretmenler" projesinin hayata geçirilmesi için aktif rol aldı. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.