HAMAS: Filistin halkı, vatanında barıştan yoksun bırakıldı

HAMAS: Filistin halkı, vatanında barıştan yoksun bırakıldı

HAMAS liderlerinden ve aynı zamanda Filistin Boykot Kampanyası Başkanı olan Basim Naim, Filistin halkının, 70 yıldır anavatanında barıştan yoksun olduğunu belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (HAMAS) önemli isimlerinden olan Naim, her yıl 21 Eylül tarihinde kutlanan uluslararası bir bayram olan Dünya Barış Günü münasebetiyle Filistinlilerin maruz kaldığı zulme ve tüm meşru haklarının elinden alındığına dikkat çekti.

Mazlum Filistin halkının 70 yılı aşkın bir süredir barış yüzü görmediğine dikkat çeken Naim yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail rejiminin, Filistinlilere yönelik terörizm ve ırkçılıkla alakalı her türlü hukuksuzluğu uyguladığına vurgu yaptı.

Naim açıklamasında, “Ne yazık ki, BM tarafından temsil edilen uluslararası toplum, siyonist işgal rejimi tarafından yapılan haksızlık, saldırganlık ve işgal girişimi karşısında Filistin halkımızı korumada ve aynı şekilde özgürlük ve bağımsızlık hayallerini gerçekleştirmede başarısız oldu. Bu durum, işgal altındaki ulusal Filistin topraklarında barışın olmamasının temel unsurudur.” dedi.

HAMAS'lı lider Naim, Filistinlilerin evlerinin yıkılması, keyfi tutuklamalar, siyonist Yahudi yerleşimcilerin sivil vatandaşlara ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa’ya yönelik düzenli saldırıları ve hareket kısıtlamalarının işgal edilen bölgelerde günlük uygulamalar haline geldiğini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.