Heniyye: Cephede elde edemediğinizi politik oyunlarla elde edemeyeceksiniz

Heniyye: Cephede elde edemediğinizi politik oyunlarla elde edemeyeceksiniz

İslami direniş hareketi HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, siyonist işgal rejiminin ve ABD'nin cephede savaş yoluyla kabul ettirmeyi başaramadığı şeyleri siyasi birtakım oyunlara ve taktiklere başvurmak suretiyle başaramayacağını vurguladı.

Heniyye, Uluslararası Kudüs Müessesesi'nin yıllık raporunu yayınlaması dolayısıyla düzenlenen programa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyonistlere ve onların ortakları olan ABD'ye seslenen Heniyye, "Cephede savaş yoluyla elde edemediklerinizi birtakım siyasi oyunlarla elde edemeyeceksiniz. Hangi taktiklere başvurursanız başvurun ve hangi baskı araçlarını kullanırsanız kullanın!" dedi.

Siyonist işgal kuvvetlerinin, Gazze'nin kuzeyindeki halkı zorla yerinden etme planlarının, direniş tarafından akamete uğratıldığını vurgulayan Heniyye, bugün hâlâ 700 bin civarında insanın bu bölgede kalarak oraya sahip çıktığını, orada ribat görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Direnişin fedakarlıklara güveninin tam olduğunu belirten Heniyye, Filistin halkının ve ümmetin ilkelerine bağlı kalarak siyonist düşmanı dize getirinceye kadar direnişin mücadelesine devam edeceğini belirtti.

İşgalin soykırım savaşının üzerinden 145 gün geçtiğini hatırlatan Heniyye, işgal rejiminin aç bırakma politikasının etkisinin kırılabilmesi için tüm İslam ümmetinin Gazze halkına destek vermesi ve siyonist işgale karşı ortak tavır alması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.