HÜDA PAR: Batman ve Mersin'de seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucunda oylarımız daha da arttı

HÜDA PAR: Batman ve Mersin'de seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucunda oylarımız daha da arttı

HÜDA PAR İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Batman ve Mersin'de seçim sonuçlarına yapılan itirazların sonuçlandığını, seçilen vekil sayısında herhangi bir değişiklik olmadığı, yapılan itirazlar sonucu oy sayılarının daha da arttığını bildirdi.

HÜDA PAR'ın Mersin ve Batman Milletvekillerinin, milletvekilliğinin düştüğü şeklinde manipülasyon haberlere bir yalanlama da HÜDA PAR İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığından geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan HÜDA PAR İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Batman ve Mersin'de seçim sonuçlarına yapılan itirazların sonuçlanmış olup seçilen vekil sayısında manipülasyonların aksine herhangi bir değişiklik olmadığı gibi bilakis yapılan itirazlar sonucu oy sayısının daha da arttığı ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Batman ve Mersin'de seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonuçlanmış olup çıkarmış olduğumuz vekil sayımızda manipülasyonların aksine herhangi bir değişiklik olmadığı gibi bilakis yapılan itirazlar sonucu oy sayımız daha da artmıştır.

Kesin sonuçlar YSK tarafından 19 Mayıs günü ilan edilecek olup vekil sayımızda herhangi bir değişikliğin olmadığı o gün tekrardan görülmüş olacaktır.

Görülmektedir ki malum zevat, her ne kadar ikinci tur stratejisini de algılar üzerine kurup buradan oy devşirmek amacıyla çabalamaktaysa da bu kirli stratejileri, hezimetlerini daha da ağırlaştıracaktır."

Hatırlanacağı üzere; AK Parti listelerinden seçimlere giren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstanbul'dan, HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir Gaziantep'ten, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Dinç Mersin'den, HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı da Batman'dan milletvekili seçilmişti. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler